Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

Düğün Organizasyonu

8

Düğününüz! Hayatınızdaki en önemli günlerden biri! Her şey yolunda gitmeli ve tüm davetliler düğün mekanından memnun ayrılmalı. Bu özel günde her şeyin bir program dahilinde, sorunsuz olarak halledilmesi için bir düğün organizasyon firması ile çalışabilir ya da tüm organizasyonu kendiniz planlayarak birde bu yükün altına girebilirsiniz. Bu kadar telaşın içerisinde mekanın süslenmesi, masa sandalye düzeni, gelin yolu, nikah masası süslemesi, müzisyen ve benzeri daha birçok ekip ve ekipmanla uğraşmak ve bu kadar şeyi organize etmek yerine düğün organizasyonları konusunda bilgili ve tecrübeli bir organizasyon firması ile anlaşarak sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde düğününüzün tadını çıkarabilirsiniz.

 

Düğün organizasyon fiyatları belirlenirken ön planda olan ve düğün bütçesinin büyük bir kısmını oluşturan noktalar arasında düğün mekanı, gelinlik ve damatlık, düğün catering hizmetleri, çiçekleri ve mekan süslemelerini sayabiliriz. Düğün organizasyon bütçesinin yaklaşık olarak %70′ini bunlara ödeyeceğiniz ücretler oluşturacaktır. Hesaplı bir düğün organizasyonu gerçekleştirmek için az önce saydığımız alanlarda görüşeceğiniz firmalarla tek – tek pazarlık yapabilir veya daha iyisi tecrübeli bir düğün organizatörü ile anlaşıp tüm bu işleri sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz.

Piramit Organizasyon olarak sizleri bu mutlu gününüzde yalnız bırakmayalım sizin yükünüzü hafifletmek için elimizden geleni yapalım dilek ve isteklerinizi bizimle paylaşarak bu mutlu gününüzü akılda kalıcı ve unutulmayacak bir tören haline getirelim. İster kır düğünü ister kapalı bir mekanda düğün, ister tekne düğünü, isterseniz İslami düğün olsun Piramit Organizasyon emrinize amade.

Düğün organizasyonu İstanbul olmak üzere ve Türkiye’nin birçok ilinde hizmet veren Piramit organizasyon masa sandalye süsleme, mekan süsleme, ekip ekipman kiralama, müzisyen orkestra temini ve birçok alanda hizmet vermektedir.

Düğün organizasyonu kapsamında vermiş olduğumuz hizmetler, yapmış olduğumuz etkinlikler, hizmet açılamaları ve görsellerini makalemizde bulabilir, daha fazla bilgi ve detay almak isterseniz iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir istemiş olduğunuz etkinliği beraber hazırlayıp istenilen yerde sunumlar yapabiliriz. Bilgilerinize.

 

Muhteşem denilecek düzeyde organizasyon işlerinizde; Piramit Organizasyon !

Düğün Organizasyonlarında Vermiş Olduğumuz Hizmetler;

Nikah Masası Kiralama:

Lake deri kaplamalı nikah masaları nikah memuru ve şahitler için puflar gelin ve damat ön plana çıkması için hazırlanmış yüksek sandalyeler. Nikah masası kiralama hizmeti ve ürün çeşitliliği. Farklı tarz ve modellerdeki nikah masalarımızdan istediğinizi seçebilir ve talep edebilirsiniz.

Nikah Masası Süsleme:

Nikah masası yani gelin ve damat masasının üzeri birbirinden şık kumaşlar, tüller, kristal taşlarla süslenir ve masa üzerine canlı çiçek çiçekler konularak güzel bir görüntü elde edilir. Canlı çiçek aranjmanları modelleri için bize ulaşabilir ya da istemiş olduğunuz model varsa bizimle paylaşarak dilediğiniz tür ve çeşitlilikte ürünler yapılarak örnek görselleri sizlere sunulur. Nikah masası süsleme için tüm uygun ve uyumlu materyallerle süsleme hizmetleri.

Gelin Yolu Kiralama – Süsleme:

Gelin yolu diğer adıyla giriş taglarıda denilen dekoratif ürünlerle kırmızı halı serilerek bu dekoratif ürünlerle de birleştirilerek yapılan yoldur gelin yolu. Gelin ve damat bu yolu kullanarak düğün alanına giriş yapar, gelin yolu hem görünüşü hem şık duruşuyla ortama ayrı bir hava katar. Gelin yolu uygulaması için çeşitli seçeneklerimiz mevcuttur; canlı çiçekli gelin yolu, ferforje gelin yolu, şamdanlı gelin yolu, cam ışıklı gelin yolu, ağaç şamdan gelin yolu, dantel sütun gelin yolu vb. Gelin yolu kiralama ve ürün çeşitliliği ile sizlere de hizmet vermek isteriz.

Masa Sandalye Kiralama:

Düğün organizasyonu yapacağınız mekanda ya da organizasyonu yapacağınız yerde masa sandalye mevcut değilse veya yeterli değilse masa sandalye kiralama hizmetimizle hizmetinizdeyiz.

Masa Kiralama:

Plastik, cam, ahşap materyallerde yuvarlak, kare, dikdörtgen masalar. 10 Kişilik 180 cm çapında yuvarlak plastik masa, 70X120 ebatlarında plastik dikdörtgen masa ve benzeri masa grubu ve çeşitliliği ile masa kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

Sandalye Kiralama:

Plastik, lake, tiffany  ve benzeri sandalye grubu çeşitliliğimizle sandalye kiralama hizmetleri. Düğün, nişan, kına gecesi, kurumsal organizasyonlar ve benzeri etkinliklerin hepsine uygun olacak konseptte sandalye çeşitleri. Sandalye kiralama hizmetimizden faydalanmak ve adresinize kadar teslim edilmesi için bizlerle iletişime geçiniz.

Masa Sandalye Süsleme:

Düğün, sünnet, kına gecesi, toplantı, gala ve benzeri organizasyonlara uygun konseptte masa sandalye süsleme hizmeti. Kumaş, tül, masa üstü ekipman ve sandalye arkası farklı materyallerle süsleme hizmetleri. Masa sandalye süsleme hizmeti almak istiyorsanız işinde uzman personellerimizle hizmetinizdeyiz.

Masa Süsleme

Yapılacak organizasyonlarda masa süsleme hizmetleri ile Piramit organizasyon sizlerle. Masa süsleme; yapılacak etkinlik konseptine uygun renkte masa örtüsü, şamdan, supla,  masa üstü ışık süslemeleri, mumlu, fanuslu, yapay ve canlı çiçek süsleme. Masa süsleme yapılacak organizasyonlara uyumlu halde süslenmektedir.

Sandalye Süsleme

Etkinliklere uyum sağlayacak şekilde sandalyelerin süslenmesi sandalye giydirme, tül, kumaş ahşap, ışık ve farklı materyaller ile sandalye süsleme hizmetleri. Sandalyelerin daha şık ve gösterişli olmasını sağlayacak şekilde sandalye süsleme ve giydirme.

Masa Üstü Çiçek Uygulamaları

Düğün, sünnet, gala, davet ve tüm etkinlikleriniz için masa üstü çiçek uygulaması hizmetlerimiz mevcuttur. İstemiş olduğunuz gerek canlı gerek yapay çiçek süslemelerini dilediğiniz şekilde aranjman yapıp masa üstlerine uygulama yapıyoruz. Bu çiçek aranjmanları şamdanlı, fanuslu, mumlu, led ışıklı ve benzeri materyallerle güçlendirilip şık ve dekoratif bir hale getirilebilir. Masa üstü çiçek uygulaması masanın gösterişini ve zarafetini arttırmaktadır muhakkak etkinliklerinizde göze hoş gelen konseptinize uygun bir çiçek uygulaması yaptırmayı ihmal etmeyin. Piramit organizasyon olarak etkinliklerinizde masa sandalye süsleme ve masa üstü çiçek uygulaması gibi hizmetlerimizle yanınızdayız. Tüm çiçek süsleme istekleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Personel Temini:

Karşılama hostesleri, servis personeli, garson ve benzeri işler için personel temini hizmetleri.

Fotoğraf ve Video Çekimi:

Etkinliklerinizi ölümsüzleştirmek için her anını çekecek profesyonel fotoğrafçı ve kameraman temini. Mekanın hazırlık safhasından başlayarak bitişine kadar tüm detayları çekerek ister dijital ortamda isterseniz anı albümü şeklinde istediğiniz kareleri tab ederiz. Profesyonel ekip ve full hd cihazlarla yapılan çekimler montaj yapılarak sizlere sunulur.  Fotoğraf ve video çekim hizmetleri

Görsel Showlar:

Volkan, konfeti, havai fişek, lazer ve ışık gösterileri.

Sahne ve Işık Sistemleri Kiralama ve Kurulumu:

Tüm etkinlik ve organizasyonlar için truss sahne sistemleri ve ışık sistemleri kurulumu ve kiralama hizmetleri verilmektedir. Organizasyon çeşitliliğine uygun olan ve istenilen kapasiteye göre kurulan sahne sistemleri işinde uzman profesyonel ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Sahne sistemleri kiralama için bizleri arayın.

Barkovizyon ve Led Ekran Kiralama ve Kurulumu:

Düğün organizasyonları için yapılanacak sunumun, slayt gösterileri, gelin ve damat fotoğrafları yayınlamak için kullanılan barkovizyon ve led ekran kiralama ve kurulumu hizmetleri.

Ekipman Kiralama

Yemek Catering Ekipmanı Kiralama:

Tabak, bardak, kadeh, çatal, kaşık, bıçak, servis arabaları ve benzeri tüm caterig ekipmanları kiralama.

Supla Kiralama:

Çeşitli renk ve modellerde supla kiralama hizmetleri. Ürün çeşitleri ve görselleri için bizler ulaşabilirsiniz.

Şamdan Kiralama:

Tek kollu, üç kollu, beş kollu farklı modellerde şamdan kiralama hizmetleri yapay çiçekli canlı çiçekli ve çiçeksiz şamdan.

Diğer Kiralama Hizmetleri:

Örtü, numaratör, peçetelik, podyum, düğün organizasyonu için gerekli tüm ekipmanlar.

Dini Düğün Organizasyonu Hizmetleri – İslami Düğün Organizasyonu Hizmetleri

Semazen kiralama ve sema gösterileri

İlahi sanatçısı ve tasavvuf ekibi

Mehter takımı kiralama

İslami düğün organizasyonu için gerekli tüm sahne sanatları ekibi ile hizmetinizdeyiz.

Sahne Sanatları Gösterimi

 

Müzisyen ve Orkestra Temini:

İstenilen tarza göre sanatçı, müzisyen, orkestra, müzik grubu, fasıl gurubu temini. Profesyonel sanatçı ve müzisyen temini.

Trio Ekibi Kiralama:

Misafirlerinizi müzik eşliğinde karşılamak isterseniz ve ya nikah kokteyli yaptırmak isterseniz trio ekibi kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

Ses Sistemi Kiralama ve DJ:

Her etkinlik ve organizasyona uyumlu ses sistemi kiralama ve kurulumu hizmeti. Tüm müzik tarzı arşivi olan profesyonel DJ hizmeti.

 

Catering Yemek Hizmeti:

Düğün organizasyonlarına uygun yemek menüleri. Düğün catering hizmeti. İstediğiniz tarz yemek menüleri hazırlanarak sunumu gerçekleştirilir. Örnek yemek menüleri aşağıdaki gibidir daha farklı menüler isterseniz ve ya kokteyl menüleri talep ederseniz istediğiniz tarz menüler ve ikramlar hazırlarız. Catering hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Yemek Menüleri:

Et Sote Menü: Et sote, Pilav, Patates püresi, Salata, Tatlı

İçecekler: Kola, Fanta, Ayran, Meyve suları, Su, Soda

 

Tavuk Sote Menü: Tavuk sote, Pilav, Patates püresi, Salata, Tatlı

İçecekler: Kola, Fanta, Ayran, Meyve suları, Su, Soda

 

Et Döner Menü: Et Döner, Pilav, Patates püresi, Salata, Tatlı

İçecekler: Kola, Fanta, Ayran, Meyve suları, Su, Soda

 

Tavuk Döner Menü: Tavuk Döner, Pilav, Patates püresi, Salata, Tatlı

İçecekler: Kola, Fanta, Ayran, Meyve suları, Su, Soda

 

Köfte Menü: Köfte, Pilav, Patates püresi, Salata, Tatlı

İçecekler: Kola, Fanta, Ayran, Meyve suları, Su, Soda

Nikah Kokteyl Organizasyonu Nedir Nasıl Yapılır;

Vur patlasın çal oynasın tabiri şeklinde yapılan eğlenceli düğün organizasyonlarının yanı sıra daha konsept daha sade ama bir o kadarda gösterişli olan, gelen konukların bazılarının bistro masa (kokteyl masası) etrafında ayakta bazılarının ise bar taburelerine oturarak, trio ekibinin çalmış oldukları hafif müzik eşliğinde kokteyl ikramlarının sunum ve servis edildiği nikah organizasyonu türüdür. Tabii ki de nikah kokteyl organizasyonu isteğiniz doğrultusunda daha da detaylandırılabilir. Sahne gösterileri ve müzisyenlerle, yiyecek içeceklerle, süslemelerle, kokteyl ekipmanlarıyla daha birçok şekilde detaylandırılır. Nikah kokteyl organizasyonu yaptırırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus şu şekildedir. Organizasyon hizmeti alacağınız firmanın yiyecek içecek kalitesi ve hijyenine, ekip ekipmanın sağlamlık ve kalitesine dikkat edilmeli ve bu hizmeti sunabilecek bir firmayla anlaşılması gerekmektedir. Nikah kokteyl organizasyonu fiyatları, menüleri ve detayları için detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Daha önce yapılan etkinlik görsellerini talep edebilir ve ya kokteyl organizasyonu sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz

Düğün Öncesi Gerekli Hazırlıkların Bazıları;

Alyansların seçilip alınması – Nikah dairesi resmi nikah işlemlerin yapılması – Kan uyum testi yaptırmalısınız – Düğün yapılacak mekanın seçimi ve kiralanması -Süslemelerin seçimi ve temini ( balon, konfeti düğün temalı süslemeler vb.) – Yemek, yaş pasta, ikramların seçimi ve temini – Davetiye seçimi ve temini – Gelinlik ve aksesuar seçimi – Gelin çiçeği ve mekana gelecek çiçeklerin seçimi ve temini – Takılacak takıların seçimi ve temini – Damatlık seçimi ve temini – Fotoğrafçı ve kameraman ayarlanması – Gelin arabası temini süslenmesi ve konvoy yapılacaksa havlu temini – Takı merasimi için yastık, iğnelik, takı kuşağı – Nikah şekeri seçimi ve temini – Düğün mevlidi olacaksa hocanın belirlenmesi, lokum, gülsuyu, temini vb.

Düğün Mevlidi Nedir Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir;

Çalgılı, müzikli ve eğlencelere tertip edilen düğün organizasyonlarının yanı sıra İslami düğün organizasyonu olarak ta geçen düğün mevlidi Kuran-ı Kerim okumalı ilahilerin kasidelerin söylendiği semazen ve sema gösterilerinin yapıldığı düğün tarzına düğün mevlidi ya da İslami düğün organizasyonu denilmektedir. Bu organizasyonlar cami düğün salonlarında ya da herhangi bir düğün salonu ya da düğün mevlidine elverişli bir alanda İslami düğün organizasyonu yapan bir organizasyon şirketi ile anlaşılıp tertip edilebilir.

Düğün Mevlidinde Dikkat Etmeniz Gereken Hususların Bazıları;

Düğün mevlidi yapacağınız mekanın seçini, mekanın süslenmesi, nikah masasının süslemesi, masa sandalye ve ekipman sağlamlık ve kullanılabilirlik durumunun tespiti, düğün mevlidi okuyacak hocanın ve kişilerin seçimi, düğün mevlidi için davetiyelerin seçimi, düğün mevlidine davet edilecek konukların listesini hazırlamak, gelin damatlık ve kuaför seçimi, düğün mevlidi için ikram edilecek yiyecek ve içeceklerin ayarlanması, düğün mevlidinde dağıtılacak mevlit şekerinin seçini ve dağıtacak kişileri organize etmek. Düğün mevlidi hazırlamak kolay gözükse de bir o kadar zor ve zahmetli iştir. Bizim size tavsiyemiz bu kadar yükün altına girmek yerine düğün mevlidi – İslami düğün organizasyonu yapan bir organizasyon firması ile anlaşıp bu zahmetli işi tek başınız yapmayıp işini bilen profesyonel birinden destek almanızdır.

Dini ve ya İslami temalı düğün tertip edecekseniz gerekli ekip ekipman ve organizasyon talepleriniz için bize ulaşabilir ve ya konu ile ilgili detaylı bilgi edinmek için İslami düğün organizasyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kına Gecesi ve Kına Gecesinin Yapılışı;

Kına Türk öf adet gelenek ve göreneklerindendir. Eskilerden beri yapılan kına yakılması evlenecek kızlara, askere gidecek olan erkeklere ve erkekliğe ilk adım olan sünnet düğünlerinde kına yakılması yapılır. Evlenecek kızlara kına yakımı, eskiler eşlerin birbirlerine olan aşkı bir ömür sürsün ve ayrıca kına yakılmasının çifteri nazardan ve kötülüklerden koruyacağı inanılarak yakılmaktadır. Kına gecesini bir başka özelliği ise kız tarafı ve erkek tarafının yani her iki ailenin bayanlarını bir araya getirerek düğün öncesi kaynaşmanın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kına geceleri eskiden kız tarafının evinde sade bir şekilde gelin olacak kızın ailesinin, arkadaşlarının, yakınlarının gelinin etrafında dönerek şarkılar türküler söyleyerek hem ağlarım hem giderim ambiyansı oluşturularak aile büyüklerinin birinin gelinin eline kına yakması ile sonuçlanırdı. Şimdilerde ise kına gecesi organizasyon isteyen düğün öncesi mini bir düğün halini aldı. Kına gecesi artık evlerde değil düğün salonlarında, kır mekanların da, otellerde, kafelerde ve daha çok kişi davet edilerek yapılmaya başlandı.

Sizlerde modern ve akılda kalıcı bir kına gecesi organizasyonu yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir konu ile ilgili detay bilgi ve görselleri için kına gecesi organizasyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Firmaları;

İlk önce yapmanız gereken mekanı seçimi yapmak, istediğiniz düğün organizasyonu konseptini planladınız sıra geldi planladığınız konsepti mekana uygulamayacak olan düğün organizasyon firmaları araştırmaya. Firma araştırmaları günümüzde genel olarak internetten araştırılıp bulunmaktadır. Sizlerde bu araştırmayı yaparken internette birçok firmaya denk gelecek, sizlere önerimiz düğün organizasyonu firmaları arasında seçim yaparken sadece fiyat endeksli olarak değil firmanın vereceği hizmete ekip ve ekipman kalitesine göre değerlendirme yapıp ve bu doğrultuda firma seçimi yapmanızdır.

Düğün organizasyon firmaları İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde gün geçtikçe çoğalmakta ve bu tarz etkinlikler bilinçsiz olarak yapılmaktadır. Firma artışı oluşumu ile birlikte işler kalitesiz ve özensiz yapılmakta ve bununla birlikte merdiven altı tabir edilen firmalar çoğalmaktadır. Bu firmalar günü kurtarmak adına işler yaptığından dolayı verdiği hizmet ve kullandığı ekipmanlar hem kalitesiz hem de özensiz olmaktadır. Bu tarz firmalara dikkat edip organizasyonunuzu hüsrana uğratmamanızı tavsiye ederiz. Bu bilgilendirmeleri yapmamızdaki amaç diğer firmaları kötülemek amacı ile değil işini kötü yapan ve ya merdiven altı denilen firmaları ayırt edebilmeniz içindir. Düğün organizasyon firmaları İstanbul ve Türkiye genelinde işini hakkıyla ve kaliteli yapan birçok firma mevcuttur bu tarz firmaları seçmeniz sizler için daha iyi olacaktır.

Piramit organizasyon olarak düğün organizasyonu ve birçok etkinlik kapsamında bilgili tecrübeli ve profesyonel olan ekibimizle sizlerin hizmetinizdeyiz. Her tarza ve her konsepte uygun süslemeden ekip ekipman kiralamaya kadar düğün organizasyonu paketleri halinde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Düğün Organizasyon Fiyatları

İsteme, söz, nişan bitti sıra geldi düğün organizasyonuna. Hayalinizde nasıl bir konsept var etkinlikte neler istiyorsunuz süslemeler, eğlenceler, ikramlar nasıl olmalı bu soruların cevabını verip bütçe planlaması yapmak için düğün organizasyon fiyatları ve isteklerinizi yer getirebilecek bir firma araştırıyorsunuz. Piramit organizasyon olarak süsleme, kiralama, ekip ekipman temini ve catering hizmetlerine kadar birçok konuda sizlere profesyonel ekibimizle hizmet etmek isteriz. Dilediğiniz tarz ve konsepti düğün organizasyonu örnekleri halinde hazırlayıp düğün öncesi mini sunumlar yaparak karar vermenize yardımcı olabiliriz.

 

Piramit organizasyon olarak erken yapılan rezervasyonlarda ve toplu alınan hizmetlerde sizlere düğün organizasyonu paketleri hazırlayarak indirimlerden yararlanmanızı sağlamaktayız. Fiyatlar ve düğün paketleri ile ilgili bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak ve ya düğün organizasyonu fiyatları sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Düğün organizasyonu örnekleri görsellerine aşağıdan bakabilir daha fazla görsel için bizimle iletişime geçerek talep edebilirsiniz. Piramit organizasyon olarak tüm ekibimizle sizlere hizmet etmekten onur duyarız.

Düğün Organizasyonu Şirketleri;

Düğün organizasyonu şirketleri firma yöneticisinden ekibine kadar düğün organizasyonunu bilen ve yıl içerisinde birden fazla bu tip etkinlikler yaptığından tecrübelidirler bu sebepten ötürü daha iyi bir etkinlik için organizasyon firmaları ile çalışmanızda yarar vardır. Düğün organizasyonu şirketleri araştırır ve seçerken güvenilir işini bilen firmalarla çalışmanızı öneririz.

Düğün Mekanları

Düğünler genel olarak düğün salonlarında yapılmaktadır. Bunu  haricinde olarak oteller, kır mekanları, sosyal tesisler, teknelerde v.s gibi yerlerde de düğün organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Etkinlik her nerede yapılacak olursa olsun süslemelerinden ikramlarına kadar göz alıcı ve ihtişamlı olması gerekmekte, mekanında bu gösterişe uygun olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde elimizden geldiğince sizlere düğün mekanları ve dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedeceğiz. İlk öncelik olarak düğün organizasyonunuzun yapılacağı mekan açık alan mı yoksa kapalı alan mı olmasını istersiniz. Tercih sizin bizler her iki mekan için de dikkat edilmesi gerekenleri hususları inceledik. Bilgilerinize.

Düğün Organizasyonu Kapalı Mekanda Olacaksa Nelere Dikkat Etmek Gerekir;

Düğün organizasyonu kapalı bir mekanda olacaksa bu yerin gelecek misafirlerinize uygun olup olmadığı gelecek kişi sayısının bu mekana sığıp sığamayacağı durumuna bakılmalıdır. Isınma soğutma havalandırma sisteminin yeterliliği kontrol edilmeli. Mekanda bulunan ekip ekipman masa sandalye yeterliliği. Yerin hijyen ve temizlik durumu. Misafirlerinizin araçlarını park edebileceği yerin ve ya otoparkın olup olmadığının kontrollerinin yapılması. Toplu taşıma ile gelebilecek misafirleri de düşünerek merkezi bir lokasyonda mı?

Düğün Organizasyonu Açık Mekanda Olacaksa Nelere Dikkat Etmek Gerekir;

Genel itibari ile yaz aylarında tercih edilen bir düğün organizasyonu modelidir. Bu mekanda neler olması gerekir nelere dikkat edilmesi gerekir kısaca bilgiler verelim. İlk olarak bakmanız gereken alanın yeterliliği. Yaz ayları olsa bile hava şartları istemediğimiz gibi gidebilir. Böyle bir durumda bir yağmur yağdığında bu duruma karşı ne gibi önlemleri var. Misafirlerinizi alabileceği kapalı bir alanı, çardakları ya da şemsiyeleri var mı yok mu? Araçların park edebilmesi için araç park yerleri otopark mevcut mu? Mekanın ekip ekipman masa sandalye yeterlilikleri ve bu mekanın sizin yapacağınız organizasyona uygun olup olmadığı kontrolleri yapılmalıdır.

İster Kapalı İster Açık Mekan Olsun Ortak Olarak Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir;

Misafirlerinizin bu mekana rahat ulaşıp ulaşamayacağı kontrolleri yapılmalıdır. Örneğin toplu taşıma araçlarına yakın mı ya da merkezi bir yerde mi bunlar kontrol edilmeli. Ekip ekipman masa sandalye yeter durumu. Personelin yeterliliği ve hijyen kontrolleri. Yemek hizmeti mekandan alınacaksa yemek temizliği lezzeti durumu test edilmeli.

Ana başlık olarak açık ve kapalı mekanlarda bakmanız gereken birincil maddeleri sıraladık geri kalan istekler ve kontroller sizlere kalmış. Muhakkak mekanla anlaşırken sizlere vereceği hizmetleri kesin olarak konuşun bazı firmalar sadece mekanı kiralıyor ve ya belli başlı ekipmanı kullandırıyor bunun haricinde başka hiç bir şeye karışmıyor düğün günü aksilik yaşamamak için ne hizmetler ve ne ekipmanlar verdiğine masa sandalye ve örtü adetlerine kadar teyit etmenizde fayda vardır.

Düğün Salonu;

Düğünlerin genel itibari ile yapılığı mekanlardır düğün salonları gerek yaz aylarında gerek kış aylarında yapılacak bütün etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapalı mekanlardır. Düğün salonlarında orkestra eşliğinde müziklerle dans edilip eğlenceler tertip edilir yemek hizmetleri dışarıdan ya da mekandan temin edilerek ikramlarda bulunulabilir. Düğün salonları genel itibari ile tüm organizasyonlarda ilk akla gelen mekandır. Düğün, sünnet, kına gecesi, nişan, davet, ve diğer etkinlikler içinde kullanılabilecek mekanlardır. Düğün organizasyonu yapmak istiyorsanız ve bir mekan arayışı içerisindeyseniz her bütçeye uyabilecek standartta olduğundan düğün salonlarına bakabilirsiniz.

Oteller;

Oteller artık tüm etkinliklere ev sahipli yapmaya başladı genel olarak belli başlı günlerde etkinlik yapan oteller artık bireysel ve kurumsal tüm etkinliklere mekan sahipliği yapmakta ve o konsepte göre hizmet vermektedir. Düğün için seçilebilecek mekanlardan birisidir. Oteller kapalı mekan hizmeti vermek dışında bazı oteller teraslarında açık havada da hizmet vermekte bu da ortama ayrı bir ambiyans katmaktadır.

Sosyal Tesisler;

Sosyal tesisler genel itibari ile asker, polis, öğretmen gibi meslek grubunda çalışan kişi ve ailelerinin etkinliklerini yaptıkları mekanlardı. Şimdilerde ise bütçesi uyan herkesin rahatlıkla etkinlik yapabildiği alanlar haline geldi sosyal tesisler. Askerimizin polisimizin ve öğretmenlerimizin kullandığı sosyal tesislerin yanı sıra hemen – hemen her ilçeye bağlı sosyal tesislerin oluşması ile insanlar bu alan ve imkandan yararlanarak belli bir hizmetlerin sunulduğu bu sosyal tesislerde düğünlerini yapmaya başladılar. Sosyal tesislerin bir özelliği ise genel itibari ile hem kapalı hem açık alanlarının bulunmasıdır bu bağlamda isteyen dış mekanda isteğe göre iç mekanda hizmetler alınabilir.

İstanbul’daki Sosyal Tesisler

Arnavutköy Sosyal Tesisi

Avcılar Sosyal Tesisi

Beykoz Koru Sosyal Tesisi

Beykoz Sahil Sosyal Tesisi

Büyükçekmece Sosyal Tesisi

Çamlıca Sosyal Tesisi

Dragos Sosyal Tesisi

Fethipaşa Sosyal Tesisi

Florya Sosyal Tesisi

Gözdağı Sosyal Tesisi

Haliç Sosyal Tesisi

İstinye Sosyal Tesisi

Kasımpaşa Sosyal Tesisi

Küçükçekmece Sosyal Tesisi

Safa Sosyal Tesisi

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi

Kır Mekanları;

Açık hava ve yeşilliklerle dolu doğa ile baş başa bir ortamda düğün töreninizi yapmak istiyorsanız kır düğün mekanları tam aradığınız konseptte. Yaz aylarında yapılan bu düğünler hem gösterişli hem havadar olmaktadır. Tabi ki kır düğünü yaparken hava durumu iyi kontrol edilmeli oluşa bilecek kötü hava şartlarında hazırlıklar yapılmalıdır. Gerek mekana ait kapalı bir bölüm ayrılması gerek çardak gerekse de şemsiye tedarik edilerek her hangi bir olumsuzluğa karşı tedbir alınmalıdır.

Tekneler;

Mavi ile baş başa denizin eşsiz güzelliği ile düğün töreninizi tertip etmek isterseniz bu tam sizin istediğiniz konseptte. Gelen konuklarınızın hem eğleneceği hem de bu mavi turdan keyif alabileceği bir düğün için bu seçimi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar: çocuklara çok dikkat edilmesi ve onlar için güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir.

Diğer Mekanlar;

Düğün organizasyonları ile ilgili diğer mekanlar olarak ister, dernekte, kafede, restaurantta ( restoran ), vb. kapalı ve açık alanda yapabilirsiniz tercih ve keyif size kalmış bütçe uygunluğuna göre bir yer seçebilirsiniz.

Sadece bir mekan ayarlayarak geri kalan ekip ekipman süsleme masa sandalye gibi ürünleri ve hizmetleri bir organizasyon firmasından da temin edebilir ya da organize ettirebilirsiniz.

Tüm organizasyon hizmetleriniz için ya da her hangi bir şey danışmak için sitemizin iletişim sayfasındaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Piramit organizasyon olarak tüm etkinliklerde sizlere hizmet etmek isteriz.

 

 

Bilgi Talep Edin!