Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

Mehter Takımı Kiralama

mehter takımı kiralama
0

Mehteran Kiralama

Mehter Takımı – Mehteran Nedir.

Mehter takımı mehteran savaşta düşmana karşı korku vermek askerlerin cesaretini arttırmak, barış sulhta askeri ruhu canlı tutmak amacı ile kurulmuş askeri mızıka ( bando ) teşkilatıdır. Türk kökeninde askeri müzik büyük Hun devletinden beri görülmektedir. Osmanlılarda ise mehter Osman bey zamanında başlamış ve zaman geçtikçe ilerlemiştir. Çaldığı enstrüman ve söyledikleri marşlarla düşmana korku veren mehter takımı, uzaktan duyan düşman ve git gide yaklaştıkça sesin daha fazla gelişi ile düşmana daha çok korku verdiğinden sırf mehteranı susturabilmek için düşman savaş başlar başlamaz mehter takımına hucum ederdi. Mehter takımı mehter bölüğü savaş meydanlarında gece gündüz demeden sürekli marşlar söyler hem düşmanı korkutur hemde gece nöbetçiler uyumasın diye aralıksız olarak marş söylerdi. Yani kısacası savaş sırasında askere cesaret düşmana da daha çok korku salabilmek ne gerekiyorsa yaparlardı.

Mehter Takımı Kiralama

Açılışlarda düğünlerde ve benzeri etkinliklerinizde sizlere Mehter takımı kiralama hizmeti sunarak hem bu eşsiz eserleri dinler hem de mehter takımının yaptığı gösterilerle etkinliğinize heyecan ve coşku katarsınız. Mehter takımı kiralama hizmetlerimizden yararlanmak ve etkinliklerinizde mehteran gösterileri ile misafirlerinize sürprizde bulunmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçin. Mehteran gösterilerinde profesyonel olan ekibimiz ile Piramit organizasyon mehter takımı kiralama servisi ile de hizmetinizde.

 

Mehter takımı kiralama ve mehteran gösterilerinde profesyonel olan ekibimizle hizmetinizdeyiz. Piramit Organizasyon

 

Mehter Takımı Eserlerine Örnek

Mehteran Mehter takımı muhakkak eserlerine başlamadan önce dua ve selamlama ile başlar. Sonra eserlerini ve marşlarını icra eder. İcra ettikleri eserlerden bazıları.

Ağustos Marşı

Abdülhamit Han

Artar Cihadla Şanımız

Barbaros Marşı

Ceddin Deden

Devlet Marşı

Eski Malazgirt Marşı

Eski Ordu Marşı

Genç Osman

Gafil Ne Bilir

Mehter Vuruyor

Plevne Marşı

Sancak Marşı

Yelkenler Biçilecek

Yeni Malazgirt Marşı

Çanakkale Marşı

Çırpınırdı Karadeniz

Hücum Marşı

Mehter Takımı, Mehteran gösterileri ve çalacağı eserler ile yapacağını etkinlikler mükemmel ve göz alıcı olacak.

 

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları – Mehteran Kiralama Fiyatları

Mehteran kiralama ve gösteri hizmetleri fiyatları ile ilgili bilgi almak için mehter takımı kiralama fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Mehteran gösterileri kiralama fiyatları yapılacak etkinlikteki gösteri süresi ve mehter ekibi kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir bu tip konuları ve fiyatlarınını öğrenmek için iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilir ya da mehter takımı kiralama fiyatları sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Mehter Takımı Gösteri Videoları

 

Bilgi Talep Edin!