Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

Lokma Dağıtımı

Lokma Dağıtım Fiyatları
0

Lokmacı

Lokma hizmeti hayır lokması adından da anlaşıldığı üzere hayır amacı ile dağıtılan bir tatlı türüdür. Genel itibari ile bir kişinin hayır amacı ile profesyonel bir ekip ile anlaşarak insanlara lokma dağıtarak kişilerin hayır duasını alması amaçlanır. Lokma dağıttıran bir kişi insanlara ikramda bulunur ve bu ikramdan yiyen kişiler bu lokmanın hayır için dağıtıldığını bilerek dağıttıran kişiye dua ederler. Sokaklarda ve ya cami önlerinde ya da bir yerde lokma dağıtıldığını görenler bir hayır amaçlandığını bilerek dağıtan ve dağıttıran kişiye dua ederler. Sizlerde hayır amaçlı lokma dağıttırmak istiyorsanız Piramit organizasyon olarak profesyonel ekip hijyenik ekipman ve el değmeden hazırlanıp dağıtılan lokma dağıtım hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Hayır lokması dağıttırmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hayır Lokması – Lokma Dağıtımı Neden Yapılır.

Lokma, hayır lokması dağıtımı genel olarak şu sebeplerden yapılır. Ölen bir kişinin ardından ya da ölüm yıl dönümünde yapılan mevlitte merhum ve ya merhumeye dua edilmesi amacı ile lokma dağıttırılır. Bir kişi hastalığına şifa için Allah u Teala’ya dua eder ve lokma dağıttırarak bu lokmadan alan kişilerinde duasını almak amacı ile lokma dağıtımında bulunur. Sünnet düğünlerinde sünnet mevlitlerinde lokma dağıtımı yapılır. Açılan bir iş yerinin hayırlı olması ve gelen insanlara ikramda bulunmak amacı ile lokma dağıtımı yapılır. Lokma dağıtımı firma sahipleri işçilerine personeline ikramda bulunmak için firma içerisinde lokma dağıtımı yaptırmaktadır. Yani kısacası hayır amaçlanarak lokma dağıtımı yapılır.

 

Etkinliklere renk katan otantik sokak satıcıları ve Osmanlı şerbeti hizmetimizle sizlerleyiz. Piramit Organizasyon

 

Hayır Lokması – Lokma Nerelerde Dağıtılır.

Lokma genellikle cami önlerinde yayaların geçtiği işlek caddelerde ve ya dağıttıran kişinin hayır sahibinin iş yerinin önünde ya da firma sahiplerinin kendi firmalarının içerisinde personellerine dağıttırmak üzere firma içerisinde lokma dağıtımı yapılmaktadır. Lokma dağıtımı yaptırmak istiyorsanız Piramit organizasyon hizmetinizde.

Lokma Dağıtımı Yapan Firmalar.

İstanbul ve Türkiye genelinde lokma yapan ve dağıtan bu işin organizasyonu yapan belli başlı firmalar bulmanız mümkündür. Lokma gıda ürünü olduğundan lokma dağıtımı yaptırmak için firma ararken daha hassas olmanız gerekmektedir. Gerek Ürünün sağlıklı yapılıp yapılmadığına hijyen kurallarına firmanın uyup uymadığı yani temizlik ve sağlık konusunda her şeye bakılması gerekmektedir. Lokma dağıtım firması ararken bu tip konulara çok dikkat ediniz.

Lokma ve Lokma Dağıtım Fiyatları

Lokma dağıtım fiyatları ile ilgili lokmanın dağıtım adedi ve servis şekline göre lokma dağıtımı fiyatları değişmektedir. Lokma dağıtımı fiyatlarında adet çoğaldıkça fiyatlarda indirim yapılmaktadır. Lokma dağıtım fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçin otantik sokak satıcıları fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.

Lokma Yapılışı ve Malzemeleri

Sadece dışarıda değil evlerde de yapılan bu lezzetli tatlı gerek misafirlere ikram olsun diye gerekse de yine bir hayra vesile olsun amacı ile de evlerde sık sık yapılır. Bu sebepten ötürü sizlere lokma nasıl yapılır ve malzemeleri nelerdir biraz bahsedelim.

Not: 3 – 4 Kişiye yetecek kadar tarif verdik siz dilediğimiz kişi sayısına göre arttırırsınız.

Lokma için Gerekli Malzemeler

Lokma için

1 su bardağı un

1/2 su bardağı ılık su

1 tatlı kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı tuz

1 tatlı kaşığı kuru maya

Şerbet için

2 su bardağı su

3 su bardağı toz şeker

1/2 limon suyu

Lokmanın kızartılması için 3 su bardağı ay çiçek yağı

Lokma için; Karıştırma kabına unu alın. Karıştırma kabına aldığınız unun ortasını açarak kuru maya ve toz şekeri orta kısma aktarın. Kenarda kalan unun üzerine tuzu serpiştirilen. Toz şeker ve mayayı ılık su yardımı ile yumuşatın ve hamuru orta kısımdan kenar kısmına doğru karıştırarak yoğurun. Kıvam alan hamuru ayrı bir kaba koyarak üstünü streç film ile kapatarak 30 dakika dinlendirin.

Şerbet için; Derin bir tencereyi toz şeker ve suyu koyun orta ateşte koyu bir kıvama gelene kadar kaynatın ve limon suyunu ilave edin. Limon suyunu ilave ettikten sonra iki dakika daha kaynatın ve kaynayan şerbeti ocağın üzerinden alarak soğuması için bir kenarda bekletin.

Kızartılması; Ay çiçek yağını derin bir tencerede kızdırın ve mayalanman hamuru son bir kez daha karıştırın bir kaşık yardımı ile hamur parçası alarak kızgın yağa bırakın. (Hamur alacağınız kaşık yağlı olursa daha rahat edersiniz. Ya da Kaşık yerine sıkma torbasında kullanabilirsiniz bu daha rahat olacaktır. ) Renk alana kadar kızarması gereken lokmayı kevgir yardımı ile karıştırın ve kızaran pişen lokmayı bekletmeden soğumuş şerbet tenceresine aktarın ve şerbetin içine çekilmesi için 5 dakika kadar bekletin.

Servis ve Sunumu; Hazırladığınız lokma tatlısını servis tabaklarına koyarak ister üzerine Hindistan cevizi ister tarçın serperek ya da sade bir şekilde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun. Hayırlara vesile olsun.

Lokma Dağıtımı ile İlgili Genel Bilgiler

Lokma dağıtıldığında bir kişi en az 5- 6 adet yemektedir bu sebepten ötürü dağıtım yapılırken dağıtılacak kişi sayısı ve bir kişiye dağıtılması gereken lokma adedine göre hesap yapılarak dağıtımı gerçekleştirilmelidir. Piramit organizasyon olarak gerek İstanbul içi gerek Türkiye’nin birçok iline lokma dağıtımı hizmeti vermekteyiz. Firma açılışlarında, düğünlerde, mevlitlerde, etkinliklerde ve ya fabrikaların kendi personelleri için ikram amaçlı dağıtımlarında Piramit organizasyon lokma dağıtım hizmeti ile yanınızda. İstenilen adet ve kişi sayısına göre lokma dağıtımı hizmeti verilmektedir.

Otantik Sokak Satıcıları

Karnaval yiyecekleri ve ikram arabaları hizmetleri olarak ta geçen otantik sokak satıcıları; Pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, Kahveci güzeli, Maraş dondurmacısı, gözlemeci, kestaneci, bozacı, salepçi, lokmacı ve benzeri yiyecek ve içeceklerden oluşan, dağıtan personelin giydiği otantik kıyafet ve kendine has dağıtımı ile etkinliklerinize sokak satıcısı konseptini yaşatan faaliyet grubudur.

 

 

Bilgi Talep Edin!