Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

Kına Gecesi Organizasyonu

11-1
0

Kına Gecesi Organizasyonu;

Düğüne sayılı günler kala yapılan özellikle gelinin akrabaları ve arkadaşlarının bir araya gelerek şarkılar, türküler eşliğinde hüznün ve mutluluğun aynı anda yaşandığı gündür kına gecesi. Her yörenin farklı adetleri olsa da  özünde kına gecesi  gelin ve damadın yakınlarının kaynaştığı yakılan kınalarla söylenilen türkülerle gelinin baba ocağında son günlerinin ve artık kendi evine gideceğini simgeleyen gündür. Kına gecesi yani geline kına yakmak eski Türk- İslam geleneğidir. Kına yakılması sebebi olarak ta farklı – farklı söylentiler vardır. Kına çiftleri nazardan ve kötülüklerden koruduğuna, eşlerin bir ömür boyu sevgilerinin aşklarının devamı sağladığına ve adanmışlık yani gelinin eline kına yakmak hayatını eşine adadığı anlamı ifade etmektedir.

İstanbul’da Kına gecesi organizasyonu yapan firmalar;

Kına gecesi organizasyonu İstanbul olmak üzere ve Türkiye’nin bir çok ilinde hizmet veren Piramit organizasyon kına gecesi organizasyon firmaları arasında kendini kanıtlayarak kına gecesi organizasyonu İstanbul ve çeşitli şehirlerden gelen taleplere en iyi şekilde hizmet verip kına gecesi organizasyonu firmaları arasında en çok tercih edilen firma konumuna gelmiştir. Rakiplerimizin olduğu bilincindeyiz her geçen gün bir önceki günden daha tecrübeli ekibimizle ve yenilenen ürünlerimizle hizmetinizdeyiz. İstanbul’da kına gecesi organizasyonu firmaları gün geçtikçe çoğalmakta ve kına gecesi organizasyonunu bilinçsiz halde yapmaktalar sadece birkaç bayandan oluşan kişiler sadece kına gecesi organizasyonu yaptıklarını sanarak İstanbul’daki kına gecesi organizasyonu yapan diğer firmaları baltalamaktadır.

Kına gecesi organizasyonlarında vermiş olduğumuz hizmetler;

Kına gecesi kına tahtı:

Gelinin oturması için tasarlanan farklı seçenekleri bulunan rengarenk cibinliği ve miderleri ile oluşan kraliçe tahtı.

Kına gecesi gelin kostümü:

Saray modellerinden tasarlanan gelin hanımın giyeceği bindallı ve kaftanı.

Kına gecesi damat kostümü:

Damat beyin giyeceği padişahlara layık fes, kaftan ve yeleği.

Kına gecesi arkadaş kostümleri:

Gelin hanımın arkadaşları içim arkadaş kaftanları. On onbeş arkadaşının giyebileceği bayanlara özel kaftan modelleri.

Kına gecesi gelin çıkış yolu:

Gelin hanımın çıkacağı yere gelin yolu yapılarak yada nedimeler davullar defler eşliğinde gelin hanımın kına yakılacak alana getirilmesi işlemi.

Kına gecesi Ses sitemi ve Dj Hizmeti:

Kına geceniz için ses ve müzik sistemi kiralama kurulumu bayanlara özel bayan dj kına temalı müzik arşivi ile birlikte.

Kına gecesi fotoğraf ve video Çekimi:

Bayanlara özel bayan fotoğrafçı bayan kameraman temin edilir.

Kına gecesi masa sandalye kiralama:

Kına gecesi organizasyonu yapacağınız mekanda ya da düğün organizasyonu yapacağınız yerde masa sandalye mevcut değilse veya yeterli değilse masa sandalye kiralama hizmetimizle hizmetinizdeyiz. Plastik masa kiralama, plastik sandalye kiralama, tiffany sandalye kiralama dikdörtgen masa kiralama vs.

Kına gecesi masa sandalye süsleme:

Masa ve sandalyeler giydirme işlemi yapılarak sandalyelerin arkası renkli tül kumaşlar ile fiyonk şeklinde süslenir masaların üzerleri şamdan çeşitleri canlı çiçek, yapma çiçek ile süslenir. Masa üzerleri istediğiniz doğrultuda süslenmektedir geniş masa üstü süsleme modellerimize bakarak birlikte nasıl süsleneceğine karar verebiliriz.

Kına gecesi organizasyonlarındaki diğer hizmetlerimiz:

Hint kınacısı, Kına tahtı kiralama , Kahveci güzeli ve standı, Şerbetçi, Lokmacı, Gözlemeci, Osmanlı Macunu, Davul-Zurna, Fasıl Grubu, Dans gösterileri ve Folklor ekipleri, Bay bayan palyaço, Özel tasarım kına tepsisi,  kına sepeti, Yakılacak yaş kına, Volkan ve konfetiler, Hediyelik Kutu kınalar, Tefler, Halay mendilleri, El mumları, El gülleri, Kına taçları, Gelin duvağı ve eldiveni, Kına organizasyonu ekibi, Davetlilerin karşılanması, Masa ve sandalye süslemeleri, Masa üstü kına süslemeleri, Çerez ikramı, Nedime minderleri, Kostümlü kına ekibi, Kına ekibi için halay mendilleri, davullar ve zillli defler,Cibinlik şeklinde süsleme, yemek catering hizmetleri, ekip ve ekipman temini.

 

Kına gecesi öncesi gerekli hazırlıkların bazıları;

Düğüne sayılı günler  kaldı artık düğün hazırlıkları ile ilgili hazırlıkları tamamladınız sanırım eğer eksikleriniz varsa düğün organizasyonu ile ilgili sayfamızı inceleyin belki sizlere yardımı olur. Davetiyenize kına yerini belirten adres telefon yol tarifi yazılması ya da ayrı bir davetiye basacaksanız Kına gecesine özgü davetiye yaptırmak. Kına gecesi ile ilgili süslemeleri kına malzemeleri, kına giysileri ve kına ekip ekipmanını temin etme ya da bu kadar işle uğraşamam diyorsanız kına gecesi organizasyon firması ile anlaşarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kıyafet seçimi temini, araçların organizasyonu, kuaför vb ihtiyaçlar.

Kına gecesi organizasyonu için mekan seçimi ve dikkat edilmesi gereken hususlar;

Öncelikle seçtiğiniz mekanın kına gecesi organizasyonuna uygun olup olmadığı, masa sandalye ekip ekipmanın yeterlilik durumu tespit edilmeli, ulaşıma yakınlığı, otopark araç park probleminin olmaması gerekmektedir. İkram edeceğiniz yemek ve içeceklerin hijyen ve kalite durumunun tespit edilmesi. Mekanın ısınma soğutma havalandırma sistemlerinin yeterlilik durumlarının tespiti.

Kına gecesi nedir ve kına gecesinin yapılışı;

Kına Türk öf adet gelenek ve göreneklerindendir. Eskilerden beri yapılan kına yakılması evlenecek kızlara, askere gidecek olan erkeklere ve erkekliğe ilk adım olan sünnet düğünlerinde kına yakılması yapılır. Evlenecek kızlara kına yakımı, eskiler eşlerin birbirlerine olan aşkı bir ömür sürsün ve ayrıca kına yakılmasının çifteri nazardan ve kötülüklerden koruyacağı inanılarak yakılmaktadır. Kına gecesini bir başka özelliği ise kız tarafı ve erkek tarafının yani her iki ailenin bayanlarını bir araya getirerek düğün öncesi kaynaşmanın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kına geceleri eskiden kız tarafının evinde sade bir şekilde gelin olacak kızın ailesinin, arkadaşlarının, yakınlarının gelinin etrafında dönerek şarkılar türküler söyleyerek hem ağlarım hem giderim ambiyansı oluşturularak aile büyüklerinin birinin gelinin eline kına yakması ile sonuçlanırdı. Şimdilerde ise kına gecesi organizasyon isteyen düğün öncesi mini bir düğün halini aldı. Kına gecesi artık evlerde değil düğün salonlarında, kır mekanların da, otellerde, kafelerde ve daha çok kişi davet edilerek yapılmaya başlandı.

 

Kına gecesinde söylenen şarkıların bazıları;

Kına gecesi gelinin ve damadın aile ve yakınları sadece gelinin eline kına yakma amacında değil şarkılar türküler söyleyerek hem gelini ağlatmak hem ağlarım hem giderim ruhunu yansıtmak isterler. Kına gecelerinin olmazsa olmaz türküsüdür “yüksek yüksek tepeler” herkesin bildiği ve kına gecelerinde söylenilen meşhur “yüksek yüksek tepeler”

Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar
Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler
Annesinin bir tanesini hor görmesinler
Uçan da kuşlara malum olsun
Ben annemi özlerim
Hem annemi hem babamı
Ben köyümü özlerim
Babamın bir atı olsa binse de gelse
Annemin yelkeni olsa açsa da gelse
Kardeşlerim yolları bilse de gelse

Diğer şarkılar; Kınayı getir aney, hadi kızlar kalkın göbek atmaya, geline bak geline, oğlan bizim kız bizim, kınamı yoğurdular, kınamız var Malatya Malatya, kına koydum siniye, kınan kutlu olsun, gelin kızım, ar gelir Osman ağa ar gelir, çayda çıra, evlerinin önü yonca, kesik çayır biçilir mi, oy atlıya atlıya,

Kına gecesi organizasyonu fiyatları;

İlk önce yapmanız gereken mekanı seçmeniz yapmak, istediğiniz kına gecesi organizasyonu konseptini planladınız sıra geldi planladığınız konsepti mekana uygulamayacak olan kına gecesi organizasyon firması ve kına gecesi organizasyonu fiyatları araştırmaya. Kına gecesi organizasyon firması ve kına gecesi organizasyonu fiyatları araştırırken firmanın size vereceği hizmetleri ve sizin istediğiniz hizmetleri netleştirmeniz ve erkenden rezervasyon yapanız gerekmektedir. Kına gecesi organizasyon firması araştırırken sadece fiyat endeksi olarak aramamanızı yapacağı hizmeti ve tecrübesini de değerlendirmenizi rica ederiz. Kına gecesi organizasyonları fiyatlarımızı, kına gecesi organizasyonu fiyatları bölümünde bulabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erken rezervasyonlarda indirim uygulanmaktadır.

Kına gecesi konseptleri;

Farklı kına gecesi konseptleri şekilleri bulunmaktadır bu özellikle sizin isteğinize kalmıştır. Kına gecesi konseptlerinden bazıları şunlardır. Osmanlı konseptli kına gecesi, Hint konseptli kına gecesi, pembe konseptli kına gecesi, saray konseptli kına gecesi.

Kına gecesi konsepti fiyatları;

Kına gecesi konsepti fiyatları yapılacak olan işlemlere ve tercih edilecek konsepte göre değişmektedir. Kına gecesi konsepti fiyatları almak için bizimle iletişime geçebilir ya da e-posta yoluyla mail gönderebilirsiniz. Kına gecesi konsepti fiyatları istemiş olduğunuz giyecek yiyecek ekip ekipman ve kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir.  Kına gecesi organizasyonu yaptırırken fiyatlarla ilgili, kına gecesi organizasyonu paketleri halinde verilen fiyatlar mevcuttur ve bu mevcut fiyatların kına gecesi organizasyonu örnekleri de sunulmuştur. Bu kına gecesi organizasyonu örneklerinde verilen hizmet ve fiyatları hesaplanarak toplu hizmet alınacağından belli indirimler uygulanıp kına gecesi organizasyonu paketleri haline getirilmiştir. Kına gecesi organizasyonu paketleri ve kına gecesi organizasyonu örneklerimiz inceleyip farklı talepleriniz varsa da bize iletmenizi rica ederiz.

Kına gecesi organizasyonu şirketleri;

Kına gecesi organizasyonu şirketleri firma yöneticisinden ekibine kadar kına gecesi organizasyonunu bilen ve yıl içerisinde birden fazla bu tip etkinlikler yaptığından tecrübelidirler bu sebepten ötürü daha iyi bir etkinlik için organizasyon firmaları ile çalışmanızda yarar vardır. Kına gecesi organizasyonu şirketleri araştırır ve seçerken güvenilir işini bilen kına gecesi organizasyonu firmalarıyla çalışmanızı öneririz.

 

 

 

 

Bilgi Talep Edin!