Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

İslami Düğün Organizasyonu

1İslami Düğün Organizasyonu12-5
2

İslami Düğün Organizasyonu

Hepimizin hayali hayatımızın belli günlerinde özel olmanın güzelliğini yaşamak ve mutluluğumuzu sevdiklerimizle paylaşmaktır. İşte bu özel günde hiç bir ayrıntıya ve olumsuzluğa kafa yormadan günün tadını çıkarabilmeniz için, böyle güzel anlarınızı sizler için unutulmaz kılabilmek için, sizleri bu endişe ve ayrıntılardan uzak tutup istediğiniz ortamı sağlayabilmek için Piramit Organizasyon olarak hizmetinizdeyiz.

İsteme, söz, nişan, kına gecesi gibi ritüelleri bitirdiniz sıra geldi düğün yapma merasimine aklınızda olan düğün mevlidi yani İslami düğün organizasyonu yapmaksa doğru yerdesiniz Piramit organizasyon olarak sizi bu zahmetten kurtararak aklınızda olan İslami düğün organizasyonunu sizin adınıza biz organize edelim. Gerek sunum ve sohbetlerle gerek tasavvuf ekibi, semazen sema gösterileri ve ilahi ekibimizle sizlere unutulmaz bir İslami düğün organizasyonu tertip edelim.

İslami düğün organizasyonu İstanbul olmak üzere ve Türkiye’nin bir çok ilinde hizmet veren Piramit organizasyon İslami düğün organizasyon firmaları arasında kendini kanıtlayarak İslami düğün organizasyonu İstanbul ve çeşitli şehirlerden gelen taleplere en iyi şekilde hizmet verip İslami düğün organizasyonu firmaları arasında en çok tercih edilen firma konumuna gelmiştir.

İslami düğün organizasyonlarında vermiş olduğumuz hizmetler;

Sunum yapılması:

Sohbet vaaz evlilik mevlidi duası ve sunumlarının yapılması.

Sema gösterisi:

Mevlevi arkadaşların yani semazenlerin sema gösterisi yapması.

Tasavvuf ekibi:

Tasavvuf müziği enstrümanları eşliğinde ilahi söylenmesi ve semazenlerin sema gösterisi yapması.

İlahi ekibi:

Tasavvuf müziği enstrümanları eşliğinde sanatçıların ilahi söylenmesi.

Nikah masası kiralama:

Lake deri kaplamalı nikah masaları nikah memuru ve şahitler için puflar gelin ve damat ön plana çıkması için hazırlanmış yüksek sandalyeler.

Nikah masası süsleme:

Nikah masası yani gelin ve damat masasının üzeri birbirinden şık kumaşlar, tüller, kristal taşlarla süslenir ve masa üzerine canlı çiçek çiçekler konularak güzel bir görüntü elde edilir.

Gelin yolu süsleme:

Gelin yolu diğer adıyla giriş taglarıda denilen dekoratif ürünlerle kırmızı halı serilerek bu dekoratif ürünlerle de birleştirilerek yapılan yoldur gelin yolu. Gelin ve damat bu yolu kullanarak düğün alanına giriş yapar, gelin yolu hem görünüşü hem şık duruşuyla ortama ayrı bir hava katar. Gelin yolu uygulaması için çeşitli seçeneklerimiz mevcuttur; canlı çiçekli gelin yolu, ferforje gelin yolu, şamdanlı gelin yolu, cam ışıklı gelin yolu, ağaç şamdan gelin yolu, dantel sütun gelin yolu vb.

Masa sandalye kiralama:

Düğün organizasyonu yapacağınız mekanda ya da düğün organizasyonu yapacağınız yerde masa sandalye mevcut değilse veya yeterli değilse masa sandalye kiralama hizmetimizle hizmetinizdeyiz. Plastik masa kiralama, plastik sandalye kiralama, tiffany sandalye kiralama dikdörtgen masa kiralama vs.

Masa sandalye süsleme:

Masa ve sandalyeler giydirme işlemi yapılarak sandalyelerin arkası renkli tül kumaşlar ile fiyonk şeklinde süslenir masaların üzerleri şamdan çeşitleri canlı çiçek, yapma çiçek ile süslenir. Masa üzerleri istediğiniz doğrultuda süslenmektedir geniş masa üstü süsleme modellerimize bakarak birlikte nasıl süsleneceğine karar verebiliriz.

İslami düğün organizasyonlarındaki diğer hizmetlerimiz:

Konfeti, volkan, lazer ışık show gösterileri, ses ve ışık sistemi, profesyonel orkestralar, müzisyen temini, fasıl ekipleri, Dj hizmeti, karşılama ve yer gösterme hostesleri, servis elemanı ve garson hizmeti, Catering ve yemek hizmeti, fotograf çekimi, kamera video çekimi, İslami Düğün paketleri, ilahi ve tasavvuf sanatçıları, semazen ve sema gösterileri, gelin yolu kiralama, düğün ekipmanları kiralama barkovizyon – sahne ve ışık sistemi kurulumu vb. hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Düğün öncesi gerekli hazırlıkların bazıları;

Alyansların seçilip alınması – Nikah dairesi resmi nikah işlemlerin yapılması – Kan uyum testi yaptırmalısınız – Düğün yapılacak mekanın seçimi ve kiralanması -Süslemelerin seçimi ve temini ( balon, konfeti düğün temalı süslemeler vb.) – Yemek, yaş pasta, ikramların seçimi ve temini – Davetiye seçimi ve temini – Gelinlik ve aksesuar seçimi – Gelin çiçeği ve mekana gelecek çiçeklerin seçimi ve temini – Takılacak takıların seçimi ve temini – Damatlık seçimi ve temini – Fotoğrafçı ve kameraman ayarlanması – Gelin arabası temini süslenmesi ve konvoy yapılacaksa havlu temini – Takı merasimi için yastık, iğnelik, takı kuşağı – Nikah şekeri seçimi ve temini – Düğün mevlidi olacaksa hocanın belirlenmesi, lokum, gülsuyu, temini vb.

Düğün Mevlidi nedir nelere dikkat edilmesi gerekir;

Çalgılı, müzikli ve eğlencelere tertip edilen düğün organizasyonlarının yanı sıra İslami düğün organizasyonu olarak ta geçen düğün mevlidi Kuran-ı Kerim okumalı ilahilerin kasidelerin söylendiği semazen ve sema gösterilerinin yapıldığı düğün tarzına düğün mevlidi ya da İslami düğün organizasyonu denilmektedir. Bu organizasyonlar cami düğün salonlarında ya da herhangi bir düğün salonu ya da düğün mevlidine elverişli bir alanda İslami düğün organizasyonu yapan bir organizasyon şirketi ile anlaşılıp tertip edilebilir. Düğün mevlidinde dikkat etmeniz gereken hususların bazıları;

Düğün mevlidi yapacağınız mekanın seçini, mekanın süslenmesi, nikah masasının süslemesi, masa sandalye ve ekipman sağlamlık ve kullanılabilirlik durumunun tespiti, düğün mevlidi okuyacak hocanın ve kişilerin seçimi, düğün mevlidi için davetiyelerin seçimi, düğün mevlidine davet edilecek konukların listesini hazırlamak, gelin damatlık ve kuaför seçimi, düğün mevlidi için ikram edilecek yiyecek ve içeceklerin ayarlanması, düğün mevlidinde dağıtılacak mevlit şekerinin seçini ve dağıtacak kişileri organize etmek. Düğün mevlidi hazırlamak kolay gözükse de bir o kadar zor ve zahmetli iştir. Bizim size tavsiyemiz bu kadar yükün altına girmek yerine düğün mevlidi – İslami düğün organizasyonu yapan bir organizasyon firması ile anlaşıp bu zahmetli işi tek başınız yapmayıp işini bilen profesyonel birinden destek almanızdır. İslami düğün organizasyonu yapacak ve destek almak isterseniz İslami düğün organizasyonu sayfamıza bakabilir veya telefonla irtibata geçebilirsiniz.

Evlilik mevlidi duası nedir, nasıl yapılır;

Evlilik mevlidi duası evlenecek çifterin evliliklerinin daim olması için, evlenen çifterin ve mevlide katılan ailelerinin eş dost akrabalarının sağlıklı mutlu ve huzurlu yaşamaları için yüce Allah’a edilen duadır. Evlilik mevlidi duası Kuran-ı Kerimden ayetlerle ve Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (SAV) efendimizin sünneti ve hayatından örneklerle hoca tarafından evlenen çiftlere, konuklara evleneceklere, bekarlara yani kısacası bütün ümmeti Muhammed’e dua edilir.Evlilik mevlidinde edilebilecek duaların bazıları;

Evlenecek olan gelin kızımız, damat oğlumuz, aileleri, sevenleri ve sevdikleri ile el açtık huzuruna geldik dualarımızı kabul eyle Yarabbi. Yüce Kuran-ı Kerimde “ey insanlar biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık” (Hucurat suresi 13.ayet) buyurdun. Hz Adem’i yarattın yalnız bırakmadın Hz Havva annemizi de yarattın ki aile kursunlar, yuva kursunlar, üresinler, çoğalsınlar, iyi ve kötü günüde birlikte paylaşsınlar. Evlilik hayatına adım atan bu çiftlerinde dünya ve ahret işlerini kolay kıl Yarabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) nikâh benim sünnetimdir, yani benim yolumdur, kim benim sünnetimden, benim yolumdan yüz çevirir de nikâhsız birliktelik yaşarsa benden değildir. Buyuruyor. Nikâhlanarak senin ilahi emrini yerine getiren, Peygamberimizin sünnetini icra eden bu çiftlerimizin kuracakları bu yuvaya dirlik ve düzenlik ihsan eyle, birlik ve beraberliklerini daim eyle Yarabbi. Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (SAV) ile Hz Hatice (ra), Hz Ali (ra) efendimizle Hz Fâtıma (ra) arasındaki sevgi, saygı, sadakati, muhabbeti, hoş görüyü nasip eyle. Amin.

 

Kına gecesi ve kına gecesinin yapılışı;

Kına Türk öf adet gelenek ve göreneklerindendir. Eskilerden beri yapılan kına yakılması evlenecek kızlara, askere gidecek olan erkeklere ve erkekliğe ilk adım olan sünnet düğünlerinde kına yakılması yapılır. Evlenecek kızlara kına yakımı, eskiler eşlerin birbirlerine olan aşkı bir ömür sürsün ve ayrıca kına yakılmasının çifteri nazardan ve kötülüklerden koruyacağı inanılarak yakılmaktadır.

Kına gecesini bir başka özelliği ise kız tarafı ve erkek tarafının yani her iki ailenin bayanlarını bir araya getirerek düğün öncesi kaynaşmanın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kına geceleri eskiden kız tarafının evinde sade bir şekilde gelin olacak kızın ailesinin, arkadaşlarının, yakınlarının gelinin etrafında dönerek şarkılar türküler söyleyerek hem ağlarım hem giderim ambiyansı oluşturularak aile büyüklerinin birinin gelinin eline kına yakması ile sonuçlanırdı. Şimdilerde ise kına gecesi organizasyon isteyen düğün öncesi mini bir düğün halini aldı. Kına gecesi artık evlerde değil düğün salonlarında, kır mekanların da, otellerde, kafelerde ve daha çok kişi davet edilerek yapılmaya başlandı.

Sizlerde modern ve akılda kalıcı bir kına gecesi organizasyonu yaptırmak istiyorsanız kına gecesi organizasyonu sayfamıza bakabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İslami düğün organizasyonu için mekan seçimi ve dikkat edilmesi gereken hususlar;

Öncelikli  olarak yapacağınız konsepte göre bir yer seçimi yapmanız gerekmektedir. Kapalı bir alanda mı yoksa açık alanda mı yapmak.

Kapalı bir mekanda yapacaksanız bu düğün salonu, restoran, dernek ya da bu organizasyona uygun olabilecek bir mekan; dikkat etmeniz gereken hususlar mekanda bulunan masa sandalye yeterliliği, masa sandalye örtülerin ve mekanın temizliği, ulaşım bölgesine yakınlığı, misafirlerinizin araçlarını bırakabileceği otoparkının olması araç park probleminin olmaması, mekanın ısıtma soğutma ve havalandırma sisteminin yeterliliği, yemek – catering hizmetini mekandan alacaksanız yiyeceklerin tadı ve lezzeti ve personelin yeterliliği kontrol edilmesi gerekir.

Açık bir alan tercih edilecekse, kır mekanı, havuz başı, ya da bu organizasyona uygun olabilecek bir mekan; yukarıda yazılı olan konulara dikkat etmeniz bunun haricinde hava şartlarının olumsuz gidişi ile olabilecek durumlarda ne gibi çözüm önerileri var bunları konuşmanız gerekmektedir.

Mekan konusuna karar verdikten sonra bu mekanın sizlere vereceği hizmetler konuşulmalıdır size boş mekanımı verecek ya da masa sandalye, yemek hizmeti, süslemesi, müzik ses sistemi, fotoğraf kamera çekimi dahil mi yoksa hariç mi bunlar netleştirilmelidir. Organizasyon günü istenmedik olaylarla karşılaşmak istemezsiniz.

İslami düğün organizasyonu öncesi üzerinde durmanız gereken hususlar;

Nikah günü almak  bir mekanla anlaşmak, organizasyon firması ve ya organizasyonda kullanılacak ekip ekipman temini, davetiye bastırmak,  gelinlik damatlık seçimi, nikah şekeri yaptırmak, gelin arabası temin etmek, kuaför, kameraman ve fotoğrafçıyla anlaşmak.

İslami düğün organizasyonu fiyatları;

Mekanı seçtiniz ve İslami düğün organizasyonu konseptinde bir düğün yapmaya karar verdiniz. Sıra geldi bu konsepti mekana uygulamayacak olan İslami düğün organizasyon firması ve İslami düğün organizasyonu fiyatları araştırmaya. İslami düğün organizasyon firması ve İslami düğün organizasyonu fiyatları araştırırken firmanın size vereceği hizmetleri ve sizin istediğiniz hizmetleri netleştirmeniz ve erkenden rezervasyon yapanız gerekmektedir.

İslami düğün organizasyonu bilgi, tecrübe ve dini vecibeleri bilmekten geçer bunun için İslami düğün organizasyonu firması araştırırken fiyat endeksli araştırmak yerine İslami usüllere uygun yapabilecek mi bilgi ve tecrübesi var mı ekibi buna uygun mu bunlar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. İslami düğün organizasyonları fiyatlarımızı, İslami düğün organizasyonu fiyatları bölümünde bulabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erken rezervasyonlarda indirim uygulanmaktadır.

İslami düğün organizasyonu yaptırırken fiyatlarla ilgili, düğün organizasyonu paketleri halinde verilen fiyatlar mevcuttur ve bu mevcut fiyatların İslami düğün organizasyonu örnekleri de sunulmuştur. Bu İslami düğün organizasyonu örneklerinde verilen hizmet ve fiyatları hesaplanarak toplu hizmet alınacağından belli indirimler uygulanıp İslami düğün organizasyonu paketleri haline getirilmiştir. İslami düğün organizasyonu paketleri ve İslami düğün organizasyonu örneklerimiz inceleyip farklı talepleriniz varsa da bize iletmenizi rica ederiz.

İslami düğün organizasyonu şirketleri;

İslami düğün organizasyonu şirketleri firma yöneticisinden ekibine kadar İslami düğün organizasyonunu bilen ve yıl içerisinde birden fazla bu tip etkinlikler yaptığından tecrübelidirler bu sebepten ötürü daha iyi bir etkinlik için organizasyon firmaları ile çalışmanızda yarar vardır. İslami düğün organizasyonu şirketleri araştırır ve seçerken güvenilir işini bilen İslami düğün organizasyonu firmalarıyla çalışmanızı öneririz.

 

1 Bilgi Talebi

    • Fatih öner

      Dügünümüz için göndermiş olduğunuz tassauf ekibi diğer süslemeler herşey güzeldi teşekkürler

Bilgi Talep Edin!