Piramit Organizasyon Hizmetleri Hizmet Talep Formu

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet Düğünü Organizasyonu3-1
0

 

Piramit organizasyon ve animasyon ailesi olarak çocuğunuzun erkekliğe ilk adımı attığı bu özel günde de sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşamaktayız. Her yıl bir önceki yıldan daha kaliteli ve daha tecrübeli olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Bu özel günde çocuğunuzun mutluluğu ve sizin heyecanınıza ortak olmak için size ve ailenize yakışır en güzel organizasyonları düzenler ve bu güzel günün sonunda konuklarınızın da memnun ayrılması için Piramit organizasyon olarak elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Erkek çocukları için erkekliğe adım attıkları diye adlandırılan bazı zamanları ve olaylar vardır bunlardan biriside sünnettir. Eskide dönemlerde sünnet evlerde bu işi meslek edinmiş sünnetçiler tarafından yapılırdı. Şimdilerde ise özel olarak tutuluş mekanlarda konsept oluşturularak davetli listeleri hazırlanıp yiyecek, içecek, dans, müzik ve benzeri unsurlar organize ederek sünnet düğünü organizasyonları yapılmaya başlandır. Bizlerde bir organizasyon firması olarak bu tip etkinliklerde iş yoğunluğunuzu sizlerden devir alarak daha profesyonel hizmetler sunmaya çalışmaktayız.

 

Tüm etkinlik ve organizasyonlarınız için Piramit organizasyon hizmetinizdedir.

 

Sünnet Düğünü Organizasyonu İstanbul

Piramit organizasyon sünnet düğünü organizasyonu İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde hizmet vermektedir. Yaptığımız başarılı çalışmalar ve farklı tarzdaki konseptlerle hem siz değerli müşterilerimizin beğenisini kazanmış olup hem de sünnet düğünü organizasyonu firmaları arasında en çok tercih edilen firma konumuna gelmiş bulunmaktayız. Her yıl bilindiği üzere sünnet düğünü organizasyonu faaliyetlerini aileler tarafından genellikle bahar ve yaz ayları dönemlerinde planlamaktadır. Piramit organizasyon olarak kış dönemlerinde ailelerin planladıkları günleri tespit ettirerek erkenden rezervasyonları toplayıp sünnet dönemi çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Erken yapılan rezervasyon kapsamında indirimler yapılmaktadır.

İstanbul ve Türkiye’nin birçok ilinde sünnet düğünü organizasyonu firmaları bulunmaktadır. Bu firmaların çok olması müşterilere daha çok seçenek sunmanın yanında merdiven altı tabir edilen firmalarında rant elde etmesini sağlamakta ve bu tarz yerlerle anlaşan kişilerin mağdur olmasına sebep olmaktadır. Sizlere tavsiyemiz ucuz sünnet düğünü organizasyonu yaptıracağız diye bu firmalara güvenip iş yaptırmamanızdır.

Piramit organizasyon olarak sektörde birçok sünnet düğün organizasyon firması olduğunun bilincindeyiz ve her geçen gün kendimizi yenileyerek rakiplerimizden daha iyi hizmet vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Bir çok İslami, dini, ve bilumum sünnet düğünü organizasyonuna imza atan firmamız gerek balon süslemesi gerek yeni çeri kostümlü askerleri gerekse sünnet tahtı ( sünnet sandalyesi ) ile sünnet düğününüze bir farkındalık katarak sünnet düğününüzü görsel şölene dönüştürürüz.

Sünnet Düğünü Organizasyonlarında Vermiş Olduğumuz Hizmetler;

Sünnet Tahtı ve Yeni Çeri Gösterisi:

Sünnet çocuğu müzik eşliğinde tahta oturtularak dört kişilik yeni çeri askerleri gurubu ile taşınarak misafirler selamlatılır selamlama işlemi bittikten sonra sünnet tahtı mekanda uygun bir yere bırakılarak takı töreni dahil olmak üzere yeni çeri askerleri sünnet çocuğunun etrafında yada tahtın etrafında takı töreni bitene kadar bekler.

Sünnet Düğünü Balon Süsleme:

Sünnet çocuğunun adının yazdığı balon ağacı,zincir balon süsleme, balondan kapı girişine kemer yapılması, balondan nazar boncuğu, balondan papatyalar, yerlere serpme balon ve benzeri sünnet düğünü balon süsleme hizmetleri.

Sünnet Düğünü Süslemeleri:

Sünnet düğünü konseptine uygun sünnet temalı süslemeler, balon süsleme, masa sandalye süslemeleri ve benzeri sünnet düğünü süsleme hizmetleri

Masa Sandalye Kiralama ve Süslemesi:

Sünnet düğünü yapacağınız mekanda masa sandalye ihtiyacı varsa yada masa sandalye var masa sandalye giydirme ve süsleme ihtiyacınız varsa bu tip ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.

Sünnet Tahtı Kiralama:

Sünnet düğünü organizasyonunda her şey tamam sadece sünnet tahtı da olsa iyi olur diyorsanız birbirinden çeşitli sünnet tahtı modellerimizle sizlere sünnet tahtı kiralama hizmeti sunabiliriz.

Palyaço Servisi; Palyaço Kiralama

Bütün organizasyonların baş aktörüdür, sünnet düğünlerinin de ve çocukların vazgeçilmez eğlence kaynağıdır. Sünnet düğünlerinde palyaçolar çocuklar için yarışmalar düzenler, çocuklarla beraber oyunlar oynar sosis balondan şekiller yaparak çocuklara hediye eder yüz boyaması yapıp çocuklarınızı eğlendirir. Palyaço kiralama servislerimizle hizmetinizdeyiz.

Tasavvuf Ekibi Kiralama:

İslami sünnet düğünü organizasyonları için tasavvuf ekibi kiralama hizmetleri.

Semazen Sema Gösterisi

İslami sünnet düğünü organizasyonları için semazen kiralama hizmetleri.

İlahi Ekibi Hizmeti

İslami sünnet düğünü organizasyonları ilahi ekibi kiralama hizmetleri.

Mehter Takımı ve Mehteran Gösterimi:

Sünnet düğünü organizasyonlarınızda mehter takımı ve mehteran gösterimi ile organizasyonlarınızda mini bir mehter konseri verebiliriz. Mehter takımı kiralama hizmetleri için bize ulaşın.

Fotoğraf ve Kamera Çekimi Hizmeti:

İsterseniz bu günü ölümsüzleştirelim. Nasıl mı? Profesyonel kamera ve fotoğraf çekimleriyle isteğe göre fotoğrafçımız ve kameramanımız organizasyondaki tüm detayları kayda alır cd haline getirerek  sizlere teslim ederiz.  İsterseniz cd haricinde istediğiniz fotoğrafları albüm haline getire biliriz.

Volkan ve Konfeti Show’ları:

Sünnet çocuğu taht ve yeniçeri askerler eşliğinde mekana girişinde, pasta kesilirken ve eğlencenin doruk noktalarında volkan ve konfetiler patlatılarak eğlencenize eğlence katabiliriz.

Sünnet Düğünü Eğlenceleri:

Sünnet düğünü organizasyonlarında hem büyükleri hem de çocukları eğlendirecek ve ilgisini çekecek eğlence programları. Palyaço ve animatör hizmetleri, sihirbaz gösterimi, kukla tiyatrosu, ateşbaz, jonglör, tahta bacak, Nasrettin hoca, Hacivat Karagöz gösterimi, kostümlü animatörler (örümcek adam, batman, sindirella, pamuk prenses, süpermen vb.) şişme oyun parkları vb. etkinlikler.

Pinyata Oyunu;Çocuk eğlencelerinden bir dir pinyata, etrafı rengârenk krapon kâğıtları ile süslenen pinyataların içi şeker, çikolata, minik oyuncaklarla doldurularak çocukların uzanabilecekleri bir yere bağlanır çocuklar sırayla pinyata patlayana kadar çok sert olmayan bir sopa yardımı ile piyataya vururlar, pinyata patladıktan sonra içinden dökülenleri toplayarak eğlenmeleri ve mutlu olmaları sağlanır.

Sünnet Düğünü Organizasyonlarındaki Diğer Hizmetlerimiz:

Sünnet yatağı süslemesi, konfeti, volkan, lazer ışık show gösterileri, ses ve ışık sistemi, profesyonel orkestralar, müzisyen temini, fasıl ekipleri, Dj hizmeti, karşılama ve yer gösterme hostesleri, servis elemanı ve garson hizmeti, Catering ve yemek hizmeti, fotograf çekimi, kamera video çekimi, İslami Sünnet Düğün Paketleri  ( 5 Kişilik Ekip – İlahi sanatçısı, semazenler ve enstrümanlar ) barkovizyon – sahne ve ışık sistemi kurulumu vb. hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Otantik Sokak Satıcıları ve İkram Arabaları Kiralama:

Organizasyonlar için otantik sokak satıcıları, ikram arabaları ve diğer adı ile karnaval yiyecekleri kiralama hizmetleri. Kendine has kıyafeti ve kendine özgü dağıtımları ile konuklarınıza ikramlarda bulunan personeller etkinliğinizin gözdesi olacaklar. Bu tip hizmetlerden yararlanmak için ve kiralama hizmeti için bizlerle iletişime geçin.

Pamuk Şeker Arabası Kiralama:

Tüm etkinlik ve organizasyonlarda gelen konuklarınıza ikramda bulunabilir bunun için Piramit organizasyonun ikram arabası hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. Pamuk şeker arabası kiralama ile ikramlarda bulunacak gelen konuklarınızı şaşırtacaksınız. Otantik kendine has kıyafeti ile dağıtım personeli, pamuk şeker sarım çubukları, pamuk şeker makinesi standı ve sınırsız dağıtım hizmeti.

Patlamış Mısır Arabası Kiralama:

Tüm etkinlik ve organizasyonlarda gelen konuklarınıza ikramda bulunabilir bunun için Piramit organizasyonun ikram arabası hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. Patlamış mısır arabası kiralama ile ikramlarda bulunacak gelen konuklarınızı şaşırtacaksınız. Otantik kendine has kıyafeti ile dağıtım personeli, patlamış mısır dağıtım ekipmanı, patlamış mısır makinesi standı ve sınırsız dağıtım hizmeti.

Popcorn Arabası Kiralama:

Tüm etkinlik ve organizasyonlarda gelen konuklarınıza ikramda bulunabilir bunun için Piramit organizasyonun ikram arabası hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. Popcorn arabası kiralama ile ikramlarda bulunacak gelen konuklarınızı şaşırtacaksınız. Otantik kendine has kıyafeti ile dağıtım personeli, popcorn dağıtım ekipmanı, popcorn makinesi standı ve sınırsız dağıtım hizmeti.

Osmanlı Macunu Kiralama:

Osmanlı macunu diğer adı ile mesir macunu olarak bilinen 41 çeşit baharat ve 13 çeşit meyveden oluşan şifa kaynağı yiyeceğin servis ve sunumunu Piramit organizasyon sizlerin adına dilediğiniz yerde gerçekleştiriyor. Yapacağınız etkinliklerde bu tarz ikram ile gelen konuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Osmanlı macunu kiralama hizmetleri için hemen arayın.

Osmanlı Şerbeti Kiralama:

Osmanlı zamanında sofralardan eksik olmayan bu lezzetli içecekleri kendine has güğümü ve dağıtım personeli ile etkinliğinize gelecek konuklarınıza dağıtıyoruz. Osmanlı şerbeti kiralama hizmetleri için hemen arayın.

Türk Kahvecisi Kiralama:

Etkinlik ve organizasyonlarda konuklarınıza Türk kahvesi ikramında bulunmak ister misiniz? Türk kahvesi yapımı standı kahve yapacak cariye kostümlü bayan personel ile dağıtım yapılmaktadır. Türk kahvecisi diğer adıyla kahveci güzeli kiralamak için bizi iletişim bilgilerimizden arayın.

Dondurmacı Kiralama:

İkram hizmetleri ile etkinliklerinizde misafirlerinizi otantik sokak satıcıları konseptli ikramlardan sunarak onları memnun edebilirsiniz. İkram hizmetlerinden biride dondurmacıdır. Maraş dövme dondurması dağıtımı ve kendine has kıyafetleri ile hizmet veren personellerle dondurmacı kiralama hizmeti.

Lokmacı Kiralama:

Açılış, düğün, sünnet, ve benzeri organizasyonlar ve ya firmaların çalışanlarına ya da hayır amaçlı lokma dağıtım hizmetleri. Lokma dağıtım personeli ve lokma standı ile sunumlar yapılmaktadır.

Salepçi Kiralama:

Firma içi dağıtım, belirlediğiniz mekanda dağıtım ve ya herhangi organizasyonlarınızda salepçi kiralama hizmetleri. Salep kazanı servis personeli bardak ve tarçın ile salep dağıtımı hizmeti.

Bozacı Kiralama:

Etkinliklerinizde boza dağıtım hizmeti. Servis personeli, karton bardak, tarçın ve leblebi eşliğinde boza dağıtım hizmetleri. Bozacı kiralama için bizimle iletişime geçin.

Gözlemeci Kiralama:

Peynirli, patatesli, kaşarlı ve benzeri çeşitleri ile işinde uzman personelimizin hazırladığı gözlemelerden etkinliklerinizde gelen konuklarınıza ikramlarda bulunmak isterseniz Piramit organizasyon gözlemeci kiralama servisi ile hizmetinizde.

Kestaneci Kiralama:

Organizasyonlarınızda sıcak – sıcak kestane dağıtımı hizmeti. Etkinliklerinizde kestaneci kiralamak isterseniz Piramit organizasyon hizmetinizde.

Diğer İkram Hizmetleri Kiralama:

İkram arabaları, karnaval yiyecekleri, otantik sokak satıcıları kiralama hizmetleri. Hayır amaçlı yapılan dağıtımlar ve ya firmaların personellerine yapacağı ikram hizmetleri. Bu tip hizmetleri için Piramit Organizasyon. Çorba dağıtım hizmeti, salep dağıtımı hizmeti, baza dağıtım hizmeti ve benzeri hizmetler.

Sünnet Mevlidi Nedir Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir;

Sünnet düğünü çalgılı, müzikli ve eğlenceli olandır fakat sünnet mevlidi Kuran-ı Kerim okumalı ilahilerin kasidelerin söylendiği İslami olan sünnet düğünü tarzıdır her iki konseptinde bir arada yapıldığı düğünler vardır fakat tek olarak sünnet mevlidi yaptıran ailelerde mevcuttur.

Sünnet Mevlidinde ( İslami sünnet düğünü ) Organizasyonunda Yapmanız Gerekenler

Sünnet mevlidi yapacağınız mekanın seçini, mekanın süslenmesi, sünnet yatağı süslemesi, masa sandalye ve ekipman sağlamlık ve kullanılabilirlik durumunun tespiti, mevlidi okuyacak hocanın ve kişilerin seçimi, davetiyelerin seçimi,sünnet mevlidine davet edilecek konukların listesini hazırlamak, sünnet çocuğunun sünnetlik seçimi, ebeveynlerin kıyafet ve kuaför seçimi,sünnet mevlidi için ikram edilecek yiyecek ve içeceklerin ayarlanması, sünnet mevlidi esnasında yapılacaksa sünnet kınası ve malzemelerinin hazırlanması, dağıtılacak mevlit şekerinin seçini ve dağıtacak kişileri organize etmek.

Sünnet mevlidi hazırlamak kolay gözükse de bir o kadar zor ve zahmetli iştir. Bizim size tavsiyemiz bu kadar yükün altına girmek yerine sünnet mevlidi organizasyonu yapan bir organizasyon firması ile anlaşıp bu zahmetli işi tek başınız yapmayıp işini bilen profesyonel birinden destek almanızdır.

Sünnet Kınası ve Sünnet Kınasının Yapılışı;

Kına Türk öf adet gelenek ve göreneklerindendir. Eskilerden beri yapılan kına yakılması evlenecek kızlara, askere gidecek olan erkeklere ve erkekliğe ilk adım olan sünnet düğünlerinde kına yakılması yapılır. Sünnet düğünü ister bir mekanda ya da evde olsun kına yakımı aynı evlenecek kızlarda uygulanan kına gecesi gibi sünnet çocuğunun etrafında türküler şarkılar söylenerek sünnet çocuğunun eline ya da serçe parmağına aile büyükleri tarafından yakılır.

Çocuklarına sünnet kınası yapmak isteyen aile bireyleri sünnet kınasında gerekli olan ekip ekipmanı isterlerse kendileri temin edip sünnet kınasını organize edebilir veya bir organizasyon firması ile anlaşıp daha modern ve akılda kalıcı bir sünnet kınası tertip edebilirler.

Sünnet düğünü, kınası, mevlidi kısacası sünnet temalı bütün organizasyonlarda tecrübeli olan Piramit organizasyon ve ailesi olarak sizlere bu konularda yardımcı olmak isteriz. Gerek kına ekip ekipmanımızla gerek süslemeleri gerek sünnet temalı kostümler giyen ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Sünnet Düğünlerinde Çocuklar için Eğlenceler:

Palyaço, pinyata oyunu, ikram arabaları (patlamış mısırcı, popcorn, pamuk şekerci, elma şekerci, Osmanlı macuncusu, Osmanlı şerbetçisi, Maraş dondurmacısı vb.) Sihirbaz gösterimi, kukla tiyatrosu, ateşbaz, jonglör, tahta bacak, Nasrettin hoca, Hacivat Karagöz gösterimi, şişme oyun parkları vb. etkinlikler.

Sünnet düğününün sorunsuz geçmesi için organizasyon firmasının iyi araştırılıp yaptığı işlere referanslarına ekip ekipmanına ürünlerinin kaliteli ve hijyenik olup olmadığına bakılmalıdır. Organizasyon firması ararken sadece ucuz olana değil işini kaliteli ve düzgün yapana işi vermenizi öneririz.

Sünnet Düğünü Öncesi Üzerinde Durmanız Gereken Hususlar;

Bir mekanla anlaşmak, organizasyon firması ve ya organizasyonda kullanılacak ekip ekipman temini, davetiye bastırmak,  sünnet elbisesi, anne babanın giyeceği elbiseleri almak, sünnet şekeri yaptırmak, düğünün arabası temin etmek, kuaför, kameraman ve fotoğrafçıyla anlaşmak.

Sünnet Düğünü Organizasyon Fiyatları;

İlk önce yapmanız gereken mekanı seçmeniz yapmak istediğiniz sünnet düğünü konseptini planladınız sıra geldi planladığınız konsepti mekana uygulamayacak olan organizasyon firması ve sünnet düğün organizasyon fiyatları araştırmaya. Organizasyon firması ve fiyat araştırması yaparken firmanın size vereceği hizmetleri ve sizin istediğiniz hizmetleri netleştirmeniz ve erkenden rezervasyon yapanız gerekmektedir. Erken yapılacak rezervasyonlarda hem fiyat indirimleri elde edilecek hem de yapmak istediğiniz konseptle alakalı daha fazla düşünme fırsatınız olacak.

Piramit organizasyon olarak sünnet düğünü organizasyonu fiyatları ile ilgili; gerekli olan ekip ekipman, süsleme, ikramlar, eğlenceler ve benzeri hizmetlerin içerisinde bulunduğu her bütçeye ve her zevke yönelik oluşturmuş olduğumuz sünnet düğünü organizasyon paketleri ni siz değerli müşterilerimizin bilgilerine sunmaktayız. Bu tip etkinlikler ve organizasyonu konusunda profesyonel olan ekibimiz her yıl yüzlerce düğün planlamakta ve her müşteriye özel olarak sünnet düğünü organizasyon paketleri hazırlamaktadır.

Ebeveynler olarak çocuğunuz için düzenlemek istediğiniz sünnet düğünü için fiyattan ziyade nasıl bir etkinlik düzenlemek istediğinize karar veremediyseniz sizlere daha önce yapmış olduğumuz sünnet düğünü organizasyon örnekleri görselleri göndererek ya da birlikte istişare ederek harika ve unutulmayacak bir etkinlik tertip edebiliriz. Sayfa içerisinde bulunan görsellerden fikir elde edebilir ve ya daha farklı bir konsept oluşturmak istiyorsanız fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla sünnet düğün organizasyon örnekleri görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek farklı görseller talep edebilirsiniz.

Yapmak istediğiniz etkinlikle alakalı ekip ekipman, gösteri, animasyon, ikram ve hizmetler ile ilgili fiyat bilgileri öğrenmek istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve ya sünnet düğünü organizasyonu fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sünnet Düğün Organizasyonu Şirketleri;

Sünnet düğün organizasyonu şirketleri firma yöneticisinden ekibine kadar bu tarz etkinlikleri bilen ve yıl içerisinde birden fazla bu tip organizasyon yaptığından tecrübelidirler bu sebepten ötürü daha iyi bir etkinlik için organizasyon firmaları ile çalışmanızda yarar vardır. Sünnet düğün organizasyonu şirketleri araştırır ve seçerken güvenilir işini bilen firmalarla çalışmanızı öneririz.

 

 

Sünnet Bilgi Rehberi

Çocuğunuza sünnet düğünü yapmayı düşünüyorsunuz ve araştırmalara başladınız! Bu yazımızda sizlere sünnet mekanlarından sünnet davetiyesine kadar sünnet düğünü ile ilgili tüm detaylarla alakalı kısa – kısa bilgiler vermeye çalıştık. Piramit organizasyon olarak bizler organizasyon sektöründe süslemeden ekip ekipman kiralamaya catering hizmetinden kurumsal faaliyetler kadar bir çok alanda hizmet veren bir firmayız. Bahsi geçen konuları organize ederek müşterilerinize daha profesyonel bir hizmet sunan bir ekibiz. Bu yaptığımız işlerlere ilgili olarak ta hizmet verdiğimiz ve ya vermediğimiz fakat bilgi sahibi olduğumuz konularda da sizleri bilgilendirmek amacı ile sünnet düğünü ile ilgili yapılması gerekenlerle alakalı kısa bir makale hazırlayıp sizlere sunmak istedik. Umarız yazmış olduğumuz bu makale işinize yarar.

Sünnet Düğünü için Gerekli Hazırlıklar;

Sünnet düğünü yapılacak mekanın seçimi ve kiralanması

Süslemelerin seçimi ve temini ( balon, konfeti vb.)

Yemek, yaş pasta, ikramların seçimi ve temini

Davetiye seçimi ve temini

Sünnet çocuğunun kıyafeti

Sünnet çocuğunun ailesinin giyeceği kıyafetler

Fotoğrafçı ve kameraman ayarlanması

Sünnet arabası temini süslenmesi ve konvoy yapılacaksa havlu temini

Sünnet tahtı temini

Sünnet yatağı süslenmesi

Takı merasimi için yastık, iğnelik, takı kuşağı

Sünnet şekeri temini

Sünnet kınası yapılacaksa kına için gerekli ekip ekipman temini

Sünnet mevlidi olacaksa hocanın belirlenmesi, lokum, gülsuyu, temini

Sünnet Düğünü Mekanları

Sünnet düğünü mekanları ile ilgili olarak genel itibari ile düğün salonlarında yapılmaktadır. Bunu  haricinde olarak oteller, kır mekanları, teknelerde v.s gibi yerlerde de sünnet düğünü organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Sünnet düğünleri eskide evlerde ve ya mahalle aralarında küçük bir eğlence düzenlenerek yapılırdı şimdilerde ise daha modern ve konsept haline dönüştü gerek sünnet düğününe özgü süslemelerle gerek aktivitelerle gerekse de ikramlarıyla baştan sona kadar hazırlanılan bir organizasyon oldu. Aileler çocuklarına sünnet düğünü yapacakları zaman geniş ve ferah mekanlar da konuklarının daha iyi eğlenip sonunda mutlu ayrılabilecekleri yerler ve mekanlar tercih etmeye başladılar bizde bu konularla alakalı dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek istedik.

İlk öncelik olarak çocuğunuza sünnet düğünü yaparken bu organizasyonun yapılacağı mekanın kapalı bir yer mi açık bir yer mi olması bu kararı verdikten sonra iki mekan içinde kontrol etmeniz gereken bazı hususlar şunlardır.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Kapalı Mekanda Olacaksa Nelere Dikkat Etmek Gerekir;

Sünnet düğünü organizasyonu kapalı bir mekanda olacaksa bu yerin gelecek misafirlerinize uygun olup olmadığı gelecek kişi sayısının bu mekana sığıp sığamayacağı durumuna bakılmalıdır. Isınma soğutma havalandırma sisteminin yeterliliği kontrol edilmeli. Mekanda bulunan ekip ekipman masa sandalye yeterliliği. Yerin hijyen ve temizlik durumu. Misafirlerinizin araçlarını park edebileceği yerin ve ya otoparkın olup olmadığının kontrollerinin yapılması.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Açık Mekanda Olacaksa Nelere Dikkat Etmek Gerekir;

Genel itibari ile yaz aylarında tercih edilen bir sünnet organizasyonu modelidir. Bu mekanda neler olması gerekir nelere dikkat edilmesi gerekir kısaca bilgiler verelim. İlk olarak bakmanız gereken alanın yeterliliği. Yaz ayları olsa bile hava şartları istemediğimiz gibi gidebilir. Böyle bir durumda bir yağmur yağdığında bu duruma karşı ne gibi önlemleri var. Misafirlerinizi alabileceği kapalı bir alanı, çardakları ya da şemsiyeleri var mı yok mu? Araçların park edebilmesi için araç park yerleri otopark mevcut mu? Mekanın ekip ekipman masa sandalye yeterlilikleri ve bu mekanın sizin yapacağınız organizasyona uygun olup olmadığı kontrolleri yapılmalıdır.

İster Kapalı İster Açık Mekan Olsun Ortak Olarak Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir;

Misafirlerinizin bu mekana rahat ulaşıp ulaşamayacağı kontrolleri yapılmalıdır. Örneğin toplu taşıma araçlarına yakın mı ya da merkezi bir yerde mi bunlar kontrol edilmeli. Ekip ekipman masa sandalye yeter durumu. Personelin yeterliliği ve hijyen kontrolleri. Yemek hizmeti mekandan alınacaksa yemek temizliği lezzeti durumu test edilmeli.

Ana başlık olarak açık ve kapalı mekanlarda bakmanız gereken birincil maddeleri sıraladık geri kalan istekler ve kontroller sizlere kalmış. Muhakkak mekanla anlaşırken sizlere vereceği hizmetleri kesin olarak konuşun bazı firmalar sadece mekanı kiralıyor ve ya belli başlı ekipmanı kullandırıyor bunun haricinde başka hiç bir şeye karışmıyor düğün günü aksilik yaşamamak için ne hizmetler ve ne ekipmanlar verdiğine masa sandalye ve örtü adetlerine kadar teyit etmenizde fayda vardır.

Düğün Salonu;

Sünnet düğünlerin genel itibari ile yapılığı mekanlardır düğün salonları gerek yaz aylarında gerek kış aylarında yapılacak bütün etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapalı mekanlardır. Düğün salonlarında orkestra eşliğinde müziklerle dans edilip eğlenceler tertip edilir yemek hizmetleri dışarıdan ya da mekandan temin edilerek ikramlarda bulunulabilir. Düğün salonları genel itibari ile tüm organizasyonlarda ilk akla gelen mekandır. Düğün, sünnet, kına gecesi, nişan, davet, ve diğer etkinlikler içinde kullanılabilecek mekanlardır. Çocuğunuza sünnet düğünü yapmak istiyorsanız ve bir mekan arayışı içerisindeyseniz her bütçeye uyabilecek standartta olduğundan düğün salonlarına bakabilirsiniz.

Oteller;

Oteller artık tüm etkinliklere ev sahipli yapmaya başladı genel olarak belli başlı günlerde etkinlik yapan oteller artık bireysel ve kurumsal tüm etkinliklere mekan sahipliği yapmakta ve o konsepte göre hizmet vermektedir. Sünnet düğünü için seçilebilecek mekanlardan birisidir. Oteller kapalı mekan hizmeti vermek dışında bazı oteller teraslarında açık havada da hizmet vermekte bu da ortama ayrı bir ambiyans katmaktadır.

Sosyal Tesisler;

Sosyal tesisler genel itibari ile asker, polis, öğretmen gibi meslek grubunda çalışan kişi ve ailelerinin etkinliklerini yaptıkları mekanlardı. Şimdilerde ise bütçesi uyan herkesin rahatlıkla etkinlik yapabildiği alanlar haline geldi sosyal tesisler. Askerimizin polisimizin ve öğretmenlerimizin kullandığı sosyal tesislerin yanı sıra hemen – hemen her ilçeye bağlı sosyal tesislerin oluşması ile insanlar bu alan ve imkandan yararlanarak belli bir hizmetlerin sunulduğu bu sosyal tesislerde düğünlerini yapmaya başladılar. Sosyal tesislerin bir özelliği ise genel itibari ile hem kapalı hem açık alanlarının bulunmasıdır bu bağlamda isteyen dış mekanda isteğe göre iç mekanda hizmetler alınabilir.

İstanbul’daki Sosyal Tesisler

Arnavutköy Sosyal Tesisi

Avcılar Sosyal Tesisi

Beykoz Koru Sosyal Tesisi

Beykoz Sahil Sosyal Tesisi

Büyükçekmece Sosyal Tesisi

Çamlıca Sosyal Tesisi

Dragos Sosyal Tesisi

Fethipaşa Sosyal Tesisi

Florya Sosyal Tesisi

Gözdağı Sosyal Tesisi

Haliç Sosyal Tesisi

İstinye Sosyal Tesisi

Kasımpaşa Sosyal Tesisi

Küçükçekmece Sosyal Tesisi

Safa Sosyal Tesisi

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi

Kır Mekanları;

Açık hava ve yeşilliklerle dolu doğa ile baş başa bir ortamda çocuğunuzun sünnet törenini yapmak istiyorsanız kır düğün mekanları tam aradığınız konseptte. Yaz aylarında yapılan bu düğünler hem gösterişli hem havadar olmaktadır. Tabi ki kır düğünü yaparken hava durumu iyi kontrol edilmeli oluşa bilecek kötü hava şartlarında hazırlıklar yapılmalıdır. Gerek mekana ait kapalı bir bölüm ayrılması gerek çardak gerekse de şemsiye tedarik edilerek her hangi bir olumsuzluğa karşı tedbir alınmalıdır.

Tekneler;

Mavi ile baş başa denizin eşsiz güzelliği ile çocuğunuza sünnet düğünü tertip etmek isterseniz bu tam sizin istediğiniz konseptte. Fakat genel itibari ile normal düğünlerde tercih edilen bir mekandır sünnet düğünlerinde pek tercih edilmemektedir tercih sizin ama tertip edilmesi halinde hem konuklarınız hem de sizler bu mavi turdan ve sünnet düğününden keyif alacaksınız. Dikkat etmeniz gereken hususlar çocuklara çok dikkat edilmesi ve onlar için güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir.

Diğer Mekanlar;

Sünnet düğünü ile ilgili diğer mekanlar olarak ister evinizde, dernekte, kafede, restaurantta ( restoran ), vb. kapalı ve açık alanda yapabilirsiniz tercih ve keyif size kalmış bütçe uygunluğuna göre bir yer seçebilirsiniz.

Sadece bir mekan ayarlayarak geri kalan ekip ekipman süsleme masa sandalye gibi ürünleri ve hizmetleri bir organizasyon firmasından da temin edebilir ya da organize ettirebilirsiniz.

Tüm organizasyon hizmetleriniz için ya da her hangi bir şey danışmak için sitemizin iletişim sayfasındaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Piramit organizasyon olarak tüm etkinliklerde sizlere hizmet etmek isteriz.

Sünnet Elbisesi

Çocuğunuzun erkekliğe ilk adım atacağı bu mutlu günde her şeyin mükemmel ve eksiksiz olması gerekmektedir bu sebepten dolayı oğlumuzun bir padişah veya şehzade gibi gözükmesini sağlayacak sünnet kıyafetlerinin olması gerekmektedir. Değişik model ve konseptte olan bu sünnet elbiseleri genelde padişah ve ya şehzade kıyafeti konseptindedir. Çocuğunuzun bu özle ve mutlu gününde ister kıyafeti kiralar ister satın alabilirsiniz. Sünnet elbisesi kiralama ve ya satın alma ile ilgili makalenin devamında bulabilir ve bir ne yapmanız gerekmekte bu konularla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Sünnet Elbisesi Fiyatları;

Sünnet elbisesi fiyatları istemiş olduğunuz modele ve ya yapılan tasarıma göre değişmektedir.

Sünnet elbisesi fiyatları minimum 75 TL başlayarak 300 – 350 TL ye kadar çıkmaktadır, padişah, şehzade ya da farklı modellerdeki sünnet elbiseleri ise 250 TL den başlayıp 900- 1000 TL  ye hatta daha yüksek fiyatlara kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar Türkiye’nin her ilinde farklılık göstermektedir. Örneğin

Sünnet Elbisesi Fiyatları İstanbul;

Sünnet elbisesi fiyatları İstanbul’da minimum 70 TL den başlamakta

Sünnet Elbisesi Fiyatları Ankara;

Sünnet elbisesi fiyatları Ankara’da minimum 85 TL den başlamakta

Sünnet Elbisesi Fiyatları İzmir;

Sünnet elbisesi fiyatları İzmir’de minimum 80 TL den başlamakta

Ve bu fiyatlar İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerimizde farklılık göstermektedir. Türkiye genelinde ya da İnternette fiyatlar 80 TL den başlayarak modeline göre daha da yükselmektedir. Hemen – hemen her bütçeye hitap eden sünnet elbisesi bulmanız mümkündür.

Sünnet Elbisesi Kiralama;

Sünnet elbisesi kiralama hizmetini sünnet elbisesi satan firmalar vermektedir fakat sünnet elbisesi satın alma ve kiralama arasında fazla fiyat farklılıkları yoktur yani satın almak daha mantıklı gözükmektedir. Tabi ki seçim size kalmış ister kiralayabilir ister satın alabilirsiniz. Genelde ebeveynler bir anı bir hatıra kalsın diye kiralama ve satın alma arasında da çok bir fiyat farkı olmadığından çocuklarının sünnet elbiselerini satın almaktadır.

Sünnet Davetiyesi

Sünnet davetiyesi adından da anlaşıldığı üzere çocuğunuza yapacağınız sünnet düğününe çağırmak istediğiniz konukları davet ettiğinize dair vermiş olduğunuz bir yazılı beyandır. Davetiye verdiğinizde, o kişiye sizi bu mutlu günümüzde aramızda görmekten mutluluk duyarız anlamı ifade eden bir not iletmiş ve o kişilere düğünün nerede, hangi tarihte ve saat kaçta olacağına dair bilgileri bu davetiye sayesinde veriş olursunuz.

Sünnet Davetiyesi Üzerine Yazılması Gerekenler;

Sünnet davetiyesi seçimini yaptınız nasıl bir davetiye yaptırmak istediğinize karar verdiniz davetiye yaptıracağınız firma muhakkak neler yazılması gerektiği ile ilgili sizlere bilgi verecektir amacımız burada sizlere tekrar hatırlatma yapmaktır. Davetiye üzerinde sünnet olacak çocuğunuzun ismi, anne baba isim ve soy isimleri, sünnet düğünü yapılacak mekanın adı, tarihi, saati ve düğünle ilgili kısa bir bilgi yani yemekli, ya da şu otelde düğün öncesinde kaç kişi gelinecekse rezervasyon yapınız adı altında verilmesi gereken notlar varsa muhakkak yazılması gerekmektedir.

Sünnet Davetiyesi Firmaları;

Sünnet davetiyesini yaptırmak için internette ve ya çevrenizde bu işle ilgilenen matbaa, davetiye firması mutlaka bulunmaktadır. Bu firmalar sizlere katalog halinde hazırladıkları davetiyelerden istediğinizi seçtirerek yazılması gereken bilgileri de alarak basım işlemini yapacaklardır. Sünnet davetiyesi yaptıracağınız firmada davetiye seçim işlemini yaptıktan sonra yazılacak bilgilerle beraber firma size örnek bir davetiye hazırlayıp sizlere sunacaktır, sizin burada muhakkak yapmanız gereken şey davetiyenin üzerindeki yazıyı kontrol etmenizdir. Yazan kişi bir harf ya da bir kelime hatası yapmış olabilir eğer kontrol etmezseniz davetiye hatalı basılmış olacak ve belki telafisi olmayacaktır. Davetiyenin sorunsuz ve düzgün olup olmadığını kontrol edin eğer bir hata varsa firmaya hemen bildirin.

Sünnet Davetiyesi Fiyatları;

Sünnet davetiyesi fiyatları davetiyenin şekli ve kalitesine göre değişmektedir. Her bütçeye uygun sünnet davetiye örnekleri bulabilir ve yaptırabilirsiniz. Davetiye yapan firmalar genelde fiyat verirken kampanyalar yaparlar sizlerde bunlardan yararlanabilirsiniz örneğin 1000 adedi 150 TL gibi. Davetiye fiyatları adet fiyatı olarak genelde minimum 0,10 TL den başlar kalitesi ve tasarımına göre fiyatlar artar. Günümüzde sünnet davetiyeleri daha da farklı haller alıp tasarım haline geldi örneğin; mum tasarımlı davetiye, çikolata tasarımlı davetiye, ahşap tasarımlı davetiye, kumaş deri tasarımlı davetiye bu davetiyelerde istediğiniz tasarım ve şekle göre fiyatları değişmektedir.

Sünnet Şekeri

Sünnet şekeri sünnet düğününüze gelen konuklara dağıtacağınız şeker, süs eşyası ve ya magnet halinde yapılan küçük hediyelerdir. Genel adı ile sünnet şekeri denilen bu hediyeler sünnet hediyesi anlamına gelir ve gelen misafirlerinize bu özel gün ile ilgili bir hatıra olması amacı ile verilir.

Sünnet Şekeri Firmaları;

Sünnet şekeri yapan firmaları internetten ve çevrenizden rahatça bulabilir eğer İstanbul da ikamet ediyorsanız Eminönü ve çevresinden rahatça temin edebilirsiniz. Sünnet şekeri üzerinde sünnet çocuğunun adı, anne baba adı ve tarih bulunur. Bu bilgilerin yazıldığı hoş ve şık bir sünnet şekeri yaptırarak konuklarınıza hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Sünnet Şekeri Fiyatları;

Sünnet şekeri fiyatları yaptıracağınız tarza ve konsepte göre değişkenlik göstermektedir. Birçok çeşidi olan bu sünnet hediyelerinin sabun, magnet, süs eşyası ve birçok çeşitlili halleri olanı mevcuttur. Sünnet şekeri fiyatları minimum 0,70 TL başlamakta ve istediğiniz modele göre farklılık göstermektedir.

Sünnet Olmanın Sebepleri

Sünnet olmanın başlıca sebebi Müslüman olmanın ve Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa ( S.a.v) efendimizin bu konu üzerine söyledikleri ve üzerinde durmasından kaynaklı olarak Müslüman erkeklerin yapması gereken bir konudur. Dini boyutunun yanında tıbbi ve sağlık bakımından da yapılası gerekmektedir. Sünnet derisinin alınmasıyla penis ucunun temizliği daha rahat yapılır ve idrar yolu enfeksiyonu oluşumu daha aza indirgenir. Sünnet olmak hem estetik hem de sağlık bakımından iyi olduğundan Hıristiyan bazı erkekler sünnet olmaktadır. Biz Müslümanlar olarak ta hem dini gereklilik olan sünneti hem de sağlıklı oluşundan dolayı yaptırmaktayız.

Sünnetin Yapılışı ve Yapılması Gerekenler;

Sünnet; tıbben prepisyum denilen sünnet derisinin ¾ ‘ünün cerrahi yolla kesilerek uç kısmının açığa çıkarılması işlemidir. Hem dini hem de sağlık yönünden yapılan sünnet, dini yönden Müslümanlığın gereksinler inden olup Musevilerde de uygulanmaktadır. Sağlık yönünden ise sünnet derisinin ucundaki darlık sık idrar yolu enfeksiyonu geçirme gibi tıbbi nedenlerden sünnet yapılır. Sünnet birkaç yöntemle yapılmaktadır.

Cerrahi yöntem; en yaygın kabul görülen yöntemdir cerrahi yoldan kesilerek uçların birbirine dikilerek gerçekleştirilir.

Lazer yöntemi; derinin bu tip aletlerle kesilmesi ehil olmayan ellerde tehlikeli olabileceği gibi kalıcı sakatlıklar bırakabileceğinden tavsiye edilmemektedir.

Çan yöntemi; kanamasız olup sıklıkla yeni doğan bebeklerin sünnetinde tercih edilen yöntemdir. İki metal plaka arasında sünnet derisi sıkıştırılır ve dışta kalan bölüm kesilir.

Sünnetin Yapılış Yaşı;

Tartışmalı bir konu olmakla birlikte genel görüş itibari ile iki yaştan önce ve altı yaş sonrası yapılmasıdır bu yaş aralarında çocukların ruhsal bakımdan etkilenecekleri sebep gösterilir tabiî ki de tıbbi müdahaleler yaş gözetmeksizin yapılması gerekir. Günümüzde yeni doğan sünnetleri giderek artmaktadır sebep ise yaşamın ilk iki haftası bebeklerin hızlı iyileşmesinden yararlanmak.

Sünneti Yapacak Kişi ve Ortam;

Sünnet hastane ortamında hatta ameliyathanelerde anestezi uygulanarak ehli doktorlar tarafında yani çocuk cerrahları, ürologlar veya genel cerrah tarafından yapılmalıdır ki derinin fazla yada az bırakılması şekil bozuklukları, kanama, idrar yolunun zarar görmesi gibi durumlar minimize edilebilsin.

Çocuklar Sünnete Nasıl Hazırlanmalıdır;

Anlayabilecek yaştaki çocuklarla sünnet kararı birlikte alınmalıdır. Çocuğun bu konuda çevre ve arkadaşları tarafından yanlış bilgilendirilmesine meydan verilmeden konu anlayacağı basitlikte anlatılmalı, konuşma ile sünnet arasındaki süre de kısa tutulmalıdır.

Sünnet Banyosu Ne Zaman Yapılmalıdır;

Sünnet yapıldıktan bir gün sonra pansuman açılır sonrasında banyo yaptırılabilir fakat kanama ve ağrılar olabileceğinden pansuman açıldıktan üç gün sonra ılık su ile banyo yapılması daha yaralı olacaktır.

Sünnet Sonrası Bakım

Sünnet yapımı esnasında çocuğunuzun açı çekmemesi ve yapılan işlemi hissetmemesi için bölge uyuşturulmuştur. Bu uyuşturucu madde sayesinde çocuğunuz hiçbir ağrı ve açı çekmemiştir. Bu uyuşturucu madde etkisi bittikten sonra çocuğun sünnet bölgesinde ağrılar kendini hissettirmeye başlar. Bu ağrıların geçmesi ve hafiflemesi için doktor size bu konu ile ilgili ilaç verdiyse bunları muhakkak vaktinde kullandırın. Sünnet sonrası ailenin çocukları için yapması gereken bazı uygulamalar vardır birazda bunlardan bahsedelim. Sünnet bölgesindeki pislikleri gitmesi için sünnet çocuğunun sünnet bittikten ve üzerinden 24 saat geçmesi ile ılık su ile yıkanması iyi olacaktır. Sünnet bölgesine pansuman ve dikiş bölgesine doktorunuzun verdiği kremleri sürmeniz gerekmektedir ufak tefek kan görmeniz normaldir fakat kan daha fazla akıyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Bir başka husus ise sünnet sonrası pipi içeri kaçıyorsa muhakkak pipiyi dışarı çıkarın içeri kaçmasını engelleyin eğer bu içeri kaçmalar devam ediyorsa doktorunuza hemen başvurun.

Toplu Sünnet Düğünü

Toplu sünnet töreni genel olarak belediyelerin, derneklerin, sivil toplum kuruluşları gibi kurumların yapmış olduğu etkinliklerdir. Burada durumu olmayan çocuğuna sünnet töreni hazırlayamayacak ailelere hem yardım etmek hem de çocukları sevindirip ve eğlendirmek amaçlanır. Toplu sünnet törenlerinde işinde uzman doktorlar temin edilir, mekan süslenir, çocuk eğlenceleri tertip edilir hem çocuklar sünnet olur hem de eğlenceler sayesinde mutlu zamanlar geçirir. Bu tarz toplu sünnet törenleri belediyelerin ve ya yapan hayır sahipleri internetten sosyal mecralardan bu törenin yapılacağı ve başvurular için neler yapılması gerektiğinin hepsinin bilgisini paylaşmaktadır. Sizde çocuğunuzun toplu sünnet hizmetiyle sünnet olmasını istiyorsanız bu toplu sünnetlerle alakalı makale ve yayınları takip ediniz. Bu tarz toplu sünnetler hazırlayan gerek belediyeler gerek dernekler ve ya hayır sahiplerine Piramit organizasyon olarak böyle değerli bir işe imza attıkları için teşekkür ederiz.

Sünnet Yemeği

Sünnet düğünleri genel itibari ile yemekli olmaktadır ve yemek sünnet düğünlerinin en önemli etkenlerinden biridir yemeğin düzgün ve leziz olması gelen konuklarınıza verdiğiniz önemi gösterir. Sünnet düğünü yemeksizde olur fakat yemekli olması sünnet düğününe ayrı bir hava katarak konuklarınıza ikramda bulunmuş olursunuz. Sünnet düğünü için yemek hizmetini kiralamış olduğunuz mekan vermek isteyecektir tabi ki bu sizin isteğinize kalmıştır ister kiralamış olduğunuz mekandan ister organizasyon firmalarından sünnet yemek hizmeti alabilirsiniz. Sadece her kimden sünnet yemek hizmeti alacaksanız hijyen, kalite ve lezzetini muhakkak kontrol ediniz ve güvenilir yerlerden yemek hizmeti alınız. Sünnet düğünü yemekleri genel olarak tek çeşit olarak verilecekse tavuklu pirinç pilavı ya da etli pirinç pilavı ve yanına ayran dağıtılır eğer menü halinde yemek verilecekse onlarda ana yemek, yardımcı yemek, salata, tatlı ve içecekten oluşur. Örneğin;

Ana yemek; Et sote, tavuk sote, kavurma, karnıyarık, fırında tavuk, etli kuru fasulye, etli tavuk, tavuklu mantar sote, etli türlü vb.

Yardımcı yemek; Pirinç pilavı, şehriyeli pirinç pilavı, bulgur pilavı vb.

Salata; Çoban salata, mevsim salata, mısır salatası, havuç salatası vb.

Tatlılar; Fıstıklı baklava, cevizli baklava, şöbiyet, şekerpare, tulumba, sütlaç, kazandibi vb.

İçecekler; Kola, fanta, gazoz, meyve suları, ayran, soğuk çaylar, soda vb.

Yukarıda belirttiğimiz yemekler daha da çeşitlendirilebilir sizlerin isteğine göre firmalar bu hizmetleri sunmaktadır sünnet menüsü bütçenize uygun şekillerde hazırlayıp misafirlerinize ikramlarda bulunabilirsiniz. Piramit organizasyon olarak sünnet düğünü yemekleri konusunda hizmet verdiğimizi bu konuda da siz değerli müşterilerimize hizmet vermek isteriz. Sünnet yemekleri konusunda detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilir ve ya catering hizmeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sünnetle Alakalı Diğer Bilgiler

Sünnet düğünü ile ilgili mekan seçimi yapıldı yemek hizmeti ve sünnet organizasyonu yapacak firma belirlendi, davetiye, sünnet şekeri siparişleri verildi, sünnet çocuğu elbisesi alındı ve sünnet düğünü ile ilgili büyük bölümü hallettiniz sırada yapılması gereken bazı hususlara göz atalım. Diğer yapılması gereken hususlar şunlardır.

Anne baba elbiseleri;  Sünnet düğününde anne babanın giyeceği elbiselerin seçilmesi ve alınması bu mutlu günde onların şık ve gösterişli olması gerekmektedir.

Kuaför; Sünnet çocuğunun saç tıraşı, babanın saç ve sakal tıraşı sünnet çocuğunun annesinin de saç makyaj veya anne kapalıysa türban yapımı ile ilgili kuaför ve güzellik merkezi seçiminin yapılması.

Sünnet arabası ve süslenmesi; Sünnet çocuğunun mekana gelişi hatta konvoy yapılacaksa buna göre bir arabanın kiralanması ya da aile içerisinde varsa bu arabanın süslenmesi konvoy yapılacaksa bununun için gerekli olan konvoy havlularının temin edilmesi.

Sünnet düğününde ailenin takacağı takılar; Ailenin yani anne babanın kıyafetin üzerine uyacak takıları seçmesi ve temini. Babanın muhakkak giydiği elbiseye uyumlu bir kol saati takması hem şıklığına şıklık katacak hem de bu kol saati gösterişini arttıracak küçük ama önemli bir detay. Sünnet çocuğu annesinin de giydiği elbise üzerine yakışacak kolye, küpe, bileklik, bilezik yani kısacası ayakkabısından taktığı takılara kadar güzel bir kombin yapması sünnet çocuğu annesinin zarafetini ortaya çıkaracaktır. Bu detaylara dikkat etmenizi öneririz.

 

 

 

 

1 Bilgi Talebi

    • Yıldız calışkan

      İyi akşamlar sünnet kınası yapmak istiyoruz fiyat blgisi alıcaktım
      Biz sadece bayanlar arasında müzikle ilgilenicek ve kamera ve fotograf cekicek bayan kişi istiyoruz fiyat bilgsi ogrnmek istyoruz

Bilgi Talep Edin!